Make your own free website on Tripod.com
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- ARMEND HERENI -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
LAJME KOMIKE
Home
FORUM
HISTORIA E POPULLIT SHQIPTARE
HUMOR TELEVIZIV ----->>FIKS FARE<<-----
ARKIV "98-99"
SHQIPERIA E BASHKUAR
POZITA GJEOGRAFIKE E SHQIPERISE
"SE SHPEJTI"
ALBANIAN HIP-HOP
TEKSTE KENGESH
RADIO LIVE
MUZIKE MP3
FJALOR EMRASH SHQIPTAR
FOTO NGA SHQIPERIA
FREE LOGO
FREE SMS
KARTOLINA
MELODI PER CELULAR
KULTUR
RUDI HERENI
E-MAIL
ALBANIA
POEZI
KUSH JAM UNE
KULELI ASKERI LISESI
KOSOVA
HOROSKOPI
HUMOR
FJALE TE URTA
MUZIKE
LAJME
SPORT
FJALOR
GjENI NJE SHOQERI TE RE
KARA HARP OKULU
SEND LETTER
VAJZAT KERKOJNE DJEM
DJEMT KERKOJNE VAJZA
TOP MENDI WEBSITES
FOTO ALBUMI
SHKOLLA
LAJME KOMIKE
KUKES
TIRANA
BERAT
DURRES
ELBASAN
GJIROKASTER
KORÇE
SHKODER
DIBER
FIER
PERMET
POGRADEC
SARANDE
KRUJE
LUSHNJE
BUTRINT
VLORA
"SHKOLLAT"
KULELI ASKERI LISESI
KARA HARP OKULU
PIYADE OKULU

Shreder:
Kancelari gjerman Shreder ka shkarkuar ministrin e mbrojtjes, i cili akuzohet se ka mare rryshfete...
... ndoshta atje nuk flitet per pilaf, kepuce e makarona...!
Politik:
Berisha con Spartak Ngjelen tek orendreqesi dhe i thote: - Te lutem ma kontrollo pak Spartakun, -Pse ci ka ndodhur - e pyet ai.
...nuk e di se c'ka - pergjigjet Doktori, - por, kohet e fundit ka naluar se foluri cdo 5 minuta...!

Shijak:
70 forca policore kane kapur mbreme ne gjume kater kreret e mafjes italo-shqiptare ne shijak. Te gjithe miljardere megjithese me tetevjecare
... me tetevjecare, por ama shoket e miqte i kane me shkolle te larte...!

PD:
Jozefina Topalli ka kerkuar qe Qeveria te mos te votohet me elektronike po me kuti...
... vetem nese nderrohen kutiat, se ato qe kane ardhur deri tani, jane me "vrime" ne fund...!

Bande:
Jane arrestuar banda shitjes se vizave, te cilet bashkepunonin me nenpunesit e ambasadave.
... ne ambasaden italiane, njerezve sagllame, per nje vize u duhet te plotesojne 10 fishin e dokumentave qe duhen per t'u pranuar ne Partine e Punes...!

<>Kukes:
Qyteti i kukesit eshte mbushur plot e perplot me rome te ardhur nga te gjitha zonat e shqiperise
... tani prit kur te degjojme kenge rome me cifteli ...!

Korce:
Per nder te presidentit te vdekur korean, Kim Ir Sen, nje milione e 170.000 vete kane vene emrin e tij.
... edhe ne e perkujtojme perdite duke gatuar Kime me veze, makarona me Kime, Kime me pras, me mish etj

Spiune:
Mesojme se Mbretit Leka po i afrohen shume spiune...
... vetem te mos jene spiune te futur nga kryetaret e Partive se me te poshter nuk gjen...!

Muzike:
Veme re se tendenca e rinise se sotme eshte te kendojne kenge te huaja dhe kjo gje vihet re me shume tek femrat...
... mesoni shqip njehere moj vajza! Nuk kendohet si sorrat, pastaj nuk eshte muzika vetem bel, kerthize dhe tundje gjoksi...!

Sherr:
Ne Shkoder njeri i vret nje pellumb komshiut, ai hakmerret i vret qenin, ky i vret macen dhe ai i pret nga rrenjet 17 hardhi rrushi.
... gruaja e alarmuar i ka thene: " Lene me kaq. Keshtu si po vazhdon ruaju se mos t'pret rrushin tand"...!

Tirane:
Policia tatimore kyc 3 pallate 10-12 kateshe, te cilat ishin ndertuar pa leje, pa pronar dhe pa detyrime fiskale.
... gjysma e pallateve te Tiranes eshte e tille, pa po te kontrollosh neper rrethe mund te gjesh dhe ndonje qytet te ndertuar pa leje...!

Durres:
Taksistet e Durresit jane ne greve. " Na nxine jeten policet rrugore duke vene gjoba e duke kerkuar ryshfet".
... por ama eshte per te thene se taksistet jane te vetmit shofere ku shumica nuk dine te ecin...!

Nivel:
Perfaqesuesi i Bankes Boterore deklaroi se shqiptaret jetojne me me pak se 2 dollare ne dite dhe se duhen ulur taksat per bizneset.
... shqiptaret vetem per politike mund te zihen, por po qe puna per para e mireqenje, vazhdojne akoma "te hajne bar"...!

Angli:
Ne nje sondazh ne 1000 vete, vetem njeri nder gjashte, ishte ne gjendje te gjente Angline ne harte
... as ne nuk e gjejme dot ne harte, por po qe puna, me vize fallco gjejme dhe ate qe ka bere Angline...!
Bande:
Jane arrestuar banda shitjes se vizave, te cilet bashkepunonin me nenpunesit e ambasadave.
... ne ambasaden italiane, njerezve sagllame, per nje vize u duhet te plotesojne 10 fishin e dokumentave qe duhen per t'u pranuar ne Partine e Punes...!

USAID ka zbuluar se cdo vit 2000 studente shqiptare largohen perfundimisht neper Bote...
...ndersa nga Bota, cdo vit tek ne vijne 2000 veta dhe krijojne shoqata dhe organizata...!


Spital:
Kuzhinieri pasi ka bere furnizimin me vaj, ka gervishtur 350 shishe me shprese se do te fitonte dicka ne llotari...
... dhe si perfundim, pasi ka gervishtur mire e mire me gishtin e madh, ka vene re se ka fituar gishtin e mesit...!
 
Gramsh:
Nje fshatari nga Gramshi, ka rene delja brenda nje pus dhe me shume mundime pas kate oresh kane arritur ta nxjerrin...
... nga gezimi i madh, fshatari theri delen dhe shtroi nje darke...!

Nje djale i ri i apasionuar pas filmave me vampire,ka therur nje plake 90 vjecare dhe i ka nxjerre zemren jashte...
... djali eshte larguar ne drejtim te paditur, ndersa plaka "rahmet paste" ne drejtim te ditur...!

PD:
Krehu demokrat Berisha, dje ka deklaruar per mocion mosbesimi ndaj Qeverise Majko dhe mocion mosbesimi ndaj Qeverise Nano...
...kaq bukur per keto mocione mos besimi nuk do te fliste as Nastradini...!

Tirane:
Ne sallen e gjyqit studentja nderron mendje duke thene se nuk eshte perdhunuar. Arrestohet per deshmi te rreme...
... ne gjuhen popullore kesaj i thone ta hash dy here...!

Tepelene:
Nga Sami qe e ka emrin e ka nderruar 5 here ne Thimaq, Fotaq, Asimaq, Lefteraq dhe pese here e kane kthyer nga greqia te keqtrajtuar
...kesaj i thone te nisesh Sami, te hysh ne Greqi Janaq dhe te kthehesh i zgerlaq...!

Ligj:
Me ligj, jane hequr nga qarkullimi karrocat me kale, por tani ato jane zevendesuar me karroca qe terhiqen nga njerezit...
... kesaj i thone t'i besh qefin gomarit ta zevendesosh me njeri dhe ruajna Zot qe ky njeri te jete me shkolle te larte...!

Tirane: Ne nje lokal ne periferi, nje klient i bie me shishe ne koke kamarierit, sepse sallaten nuk ja kishte bere me domate zemer kau...
... keshtu ndodh neper restorante nuk vihet njoftimi:"S'ka sherbim per gomeret...!"

Indi:
Pushohen nga puna 16 zyrtare te larte, pasi jane bere me 3 femije, kur ligji indian nuk lejon me teper se dy...
... te kesh dy, e te jene te tute, se mund te kesh tre, e jane te huajt...!

Supa:
Shume nxenes qe mesojne ne shkollat private me pagese, sapo u kujton supen ne shtepi,"nxjerrin zorret e barkut jashte".
...me sa duket ne mencat e shkollave, 9 muaj kane ngrene corbe derrash...!

Qeveri:
Mesojme nga haberet e shtypit se 70 kandidate do te testohen per 15 ministra.
...natyrisht qe ministrat zgjidhen me tender ... dhe kush ka "zhutra" me shume, merr "karrigen" me te mire...!

Gjermani:
Parlamenti gjerman miratoi ligjin, i cili lejon martesat brenda te njejtit seks...
... sikur te behej dhe tek ne ky ligj, kushedi ku do ta benin dasmen Dulla me Metin, Doda me Frrokun dhe Spiro me Anastasin...?!

Humor i dites
Berisha takon Ngjelen ne korridorin e PD-se dhe e pyet: Avokat, perse nuk e dhate konferencen e shtypit sot ?!
... dhe Njgjela ja kthen: - Me dhimbte dora Doktor. Ti e di mire, une s'flas dot pa levizur duart...!

Enter content here

Enter supporting content here