Make your own free website on Tripod.com
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- ARMEND HERENI -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
ALBANIAN HIP-HOP
Home
FORUM
HISTORIA E POPULLIT SHQIPTARE
HUMOR TELEVIZIV ----->>FIKS FARE<<-----
ARKIV "98-99"
SHQIPERIA E BASHKUAR
POZITA GJEOGRAFIKE E SHQIPERISE
"SE SHPEJTI"
ALBANIAN HIP-HOP
TEKSTE KENGESH
RADIO LIVE
MUZIKE MP3
FJALOR EMRASH SHQIPTAR
FOTO NGA SHQIPERIA
FREE LOGO
FREE SMS
KARTOLINA
MELODI PER CELULAR
KULTUR
RUDI HERENI
E-MAIL
ALBANIA
POEZI
KUSH JAM UNE
KULELI ASKERI LISESI
KOSOVA
HOROSKOPI
HUMOR
FJALE TE URTA
MUZIKE
LAJME
SPORT
FJALOR
GjENI NJE SHOQERI TE RE
KARA HARP OKULU
SEND LETTER
VAJZAT KERKOJNE DJEM
DJEMT KERKOJNE VAJZA
TOP MENDI WEBSITES
FOTO ALBUMI
SHKOLLA
LAJME KOMIKE
KUKES
TIRANA
BERAT
DURRES
ELBASAN
GJIROKASTER
KORĒE
SHKODER
DIBER
FIER
PERMET
POGRADEC
SARANDE
KRUJE
LUSHNJE
BUTRINT
VLORA
"SHKOLLAT"
KULELI ASKERI LISESI
KARA HARP OKULU
PIYADE OKULU

» RITMI I RRUGĖS » TINGULLI 3

» Ushtar i Rrugės
» Restrikcion
» Njė Ditė Do Tė Jetė Mė Mirė
» Rinia e Humbur

» 4 All Bitchiz
» Doni Tė Na Shihni Poshtė
» G Funk Geloxia
» K.Ol.C dhe Ghetto
» Nga Rruga e Lindjes
» Prishtina Fucking City» Etno Engjujt

» Drejt Vdekjes » Etno (Part 1)
» Etno (Part 2) » I Miss You
» Lėvis Sonte » Pėrjetsisht
Me Ty
» Ti Je Bitch...

»ritmi i rrugės - ushtar i rrugės...

Njė fotografi e vjetėr ishte shkas i kėtij tregimi
qė nė kėtė natė tė qetė i hapi rrugėn njė kujtimi
tė njė kohe kur ēdo gje kishte tjetėr kuptim
ku nė udhėkryq tė madh qėndronte fati im.
Qė nė fėmirijė, nė asfalltin e ketij qyteti
nė koflikt me fėmijė tjerė, friga treti
me 10 vjet i mėsuar pėr tė goditur pa meshir
duke bėrė hajni tė vogla qė mė bėnin tė ndjehėsha mirė.
Shoqėria e keqe qė mė rrėthonte dhe jeta nėn okupim
ndjenja e lire e adnrenalinės sė rritur mė futėn nė krim
imitimi i filmave amerikan me gangster
edhe njė fėmijė i lazdruar i prirur pėr sherr.
Oborret e huaja pėr molla dhe dardha ishin caku i par,
pastaj kiosqet se ende kosiderohesm si fillestar
derisa u krijua pėrvoja qė na lejonte mė shumė
me urdhėrat e shefave qė gjithmonė na gjenin punė.
Shtėpi tė huaja, dyqane, vetura tė ndryshme ēdo natė
dhe punė tė tjera qė i punuam pėr njė kohė tė gjatė
6 vite rroktar i huaj derisa krijova gardėn time
Boss, ushtar i rrugės, kjo ishte ėndrra ime...

Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendova...

Tani fitimi ishte i madh sepse ishim veē 4 shok
ky qytet ishte i yni, ecnim nė qiell e jo nė tokė
Teenager tė shfrenuar pa dashuri nė zemėr
me vetura tė shtrejnta, para dhe ēdo natė njė tjetėr femėr
Kjo ishte jeta ime, ndėrsa shkolla njė kamuflim
i qeshur pėrgjithmon por pa qetėsi nė shpirtin tim
sepse armiqt nuk flenin, nė shėnjestėr tė tyre ishim
problem permanent konkurencėn e kishim
Luftėn pėr teritore, pėr zanatin tonė tė vjetėr
edhe pse tani kishim filluar edhe ndonjė pun tjetėr
biznismen tė vėrtet, me vetėm 18 vjet
por s'mund tė jesh i qetė atėherė kur dhuna flet
Revole nė ēantė, nė vend tė librit kur shkoja nė shkollė
paranoik, se jeta mė qėndrone nė njė fije tė holle
nė anėn tjetėr, familja kishte hetuar nė mua dyshime
nga misioni ne mision, pa vision pėr jetėn time
I arestuar pėr herė tė parė nė Polici
isha kokė fort, fanatik, duke mbrojtur shokėt e mi
pėrgjegjėsin mbi mua pėr krimin qė nuk e bėra
duke i duruar rrahjet pa pushim 2 ditė tė tėra!

Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendova...

Ushtari i rrugės, por tani ēdo gjė ndryshe duket
kėnaqėsija qė ndjeja kishte filuar tė zhdukej
mė i pjekur isha, me shumė dilema nė kokėn time
derisa erdhi koha pėr ndryshime nė jetėn time
Isha i lodhur kėrkoja njė perspektiv tjetėr
njė rugdalje nė dritė larg prej zanatit tė vjetėr,
i zhgėnjyer dhe i penduar per historinė tonė
kuptova qė kisha gabuar edhe pse ndoshta ishte vonė
Shokėt e mi vazhduan edhe pse i luta te ndalojnė
2 prej tyre rinin tani nė burgje e kalojnė
njėri nė Francė ndėrsa tjetri nė Itali
tė 3-tin qe 8 muaj e ka mbuluar dheu i Zi
I vrarė n'aksion nga forcat speciale Italiane
edhe njė herė njė zemėr e djegur rrah nė gjoksin e njė Nane
tani skam pergjigje pse atė lojė e kishim filluar
ndoshta fajet i kishte shoqėria e degjeneruar
I penduar jam pėr ēdo gjė tė keqe qė kam shkaktuar
po tė kisha edhe njė shansė ēdo gjė do tė kisha permisuar
sepse tani nė zemrėn time nxen nje diell nuk ka me borė
jam ushtar i rrugės por me mikrofon nė dorė


Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendov...

»ritmi i rrugės - restrikcion...

Qe disa ditė nuk kam ide qka me shkru
pėr kėtė melodi qė jeni duke e ndėgju
kėto fjalė kan lindur krejt spontanisht
pėr kėtė kėngė qė duket e sėmurė psiqikisht
Seriozisht kjo nuk ėshtė orė mėsimi
rryma ėshtė temė e kėtijė tregimi
me siguri ja u merr mendja qka m'inspiroj
njė natė e errėt si shumė tė tjera mė ndihmoj
Njė mijė vjet kėtė ditė e prita
veq kurr se kam ditė qė liria vjen pa drita
terr, burg, zi edhe nė rrugė edhe nė shpi
deri kur kėshtu bre kusheri?
Ndalem... mendoj, kush ka faj? A thu!
kėrkush s'mban pėrgjigjėsi, krejt me kan hutu
sa pėr mu emrat munden mi pasė qysh tė dojnė
po veq rrymė letė prodhojnė.

Kjo kėngė sulmon ēdo obstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konspiracion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo korrupcion qė prodhon restrikcion...

Po thojnė: do miliona i ka hangėr qeni
ma bre, ju a po punoni a po fleni
e milionat tjere ku mbeten o haver
sa miliardi vyn pėr me mbyt kėtė terr
Zgjohem nė mėngjez rrymė nuk ka
i nervozuar as bukė nuk ha
dal nė qytet, me pi kafe, me u qetėsu
por zhurma e gjeneratorėve don mem tranu
Pastaj kthehem, rryma prap sa ėshtė ndal
se kishte ardh pak pasi qe kam dal
pa nafakė, se edhe tranzistorit bateritė jan hargju
tu ja ndegju pėr gjdo ditė
Skam ēka tė bėj, e shikoj terrin duke ra
nuk kam ujė tė nxehtė, mbes edhe pa u la
natėn dal pėrsėri pėr tė ikur nga ky tmerr
Dhe kur kthehem pėr gjumė shkoj nė shtrat nepėr terr.

Kjo kėngė sulmon ēdo obstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konspiracion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo korrupcion qė prodhon restrikcion...

Kurseni rrymėn...
ēka me kursy? Edhe kėto dy ore pom thu mu mėrdhi
qe katėr orė po pres renin tem
lehtė e ki ti masi ty s'po t'dhem
E dhez agregatin sabah e bėn
ujin e kė tė nxehtė, televizori punon
tani ja shtreh qajit t'zi katran
veq krejt mahalla ty inati ta kan
Se je ba bajat qe dy vjet tuj rrejt
as aniet kozmike nuk kushtojn ma shtrejt
se bllokun 1 ose 2 krejt pėrsmensh i kemi mėsu
edhe pse ato pune s'ish dasht me na interesu
Po e pėrfundoj ma shpejt se duna me u ngut
nė ēdo moment munen rrymem me ma kput
Sa nuk u zhduk edhe kjo pikė drite
se pastaj pasojnė shprehjet eksplicite.

Kjo kėngė sulmon ēdo obstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konspiracion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo korrupcion qė prodhon restrikcion...

Kjo kėngė sulmon ēdo obstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konspiracion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo korrupcion qė prodhon restrikcion...

Tu bre nanėn jav q**sha...
kurrė rahat nuk na lat mu knaq...
bre nanėn...
[...]


»ritmi i rrugės - njė ditė do tė jetė mė mirė...

Nje dite do te jete me mire...
Pra e kuptuat te gjithe
Mbajeni ne mend edhe nje here...
Nje dite do te jete mire
Mos i humbni shpresat
Ngritni kokat lart dhe vazhdoni

E duke ecur neper rruget e qytetit tim
del turlifar papaki edhe t'shitet trim
e ka niher s'ki shka mi ba bash qati frajerit
se ta len thiken ne shpine e i thu falemnderit
por nejse se prej tyre pa pshtu diqysh nuk e len
edhe pse ka mundesi qe doren a kamen e then
po, pak manatan i isheh njerzit tuj ik
tuj ik e tuj bertit, ikni t'zit ikni t'zit
E qetash valla bertit se vertet je ne rrezik
se ti ec e guxo rri ec e guxo ik
se vjen ky hyqmti edhe ta hjek flamen
ta zbut shpinen grushta, t'ben per me ta ba gjamen
Dhe keshtu ne qytetin tone nuk guxon me njet deri vone
se mesnaten po e kalove, mos mendo se kallaj pshtove
se mundsh me shku pa prit sikur qeni ne rrush
dhe per ty nuk jep pergjegjesi kerkush
Se n'diten e sotit ne token e bukes
nuk ka siguri, nuk ka liri, e disa nuk kan boll buk pėr mu ngi
po ēka me ba s’ke cka ben se jeta eshte e tille
por dije se nje dite do te jete me mir

Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...
Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...

Ne vazhdojme te jetojme ne kete kohe te ndyte
krejt e dime se c’po ndodh por i mbyllim syte
para te vertetes se hidhur qe ne kete vend sundon
realitetin e vertete askush ta dije nuk don
e drama vazhdon jeton, shkatron c’do gje perpara
te varferve pa buke c’do dite u rendohet varra
sepse nuk kane shprese per nje jetese me te mire
si mund te jesh i lumtur nese nuk je i lire
me tregoni ju qe thoni se mire eshte krejt
cka mendoni a une a ju e keni me drejt
a po ju konvenon te flisni kso marri
prej njerezve te tille si ju,mund te shohesh vetem zi
me nuk mund ti besosh askujt, as shokut tend
se nuk e din nashta bash ai varrin ty ta ben
sa t'jete keshtu kaosi do mbreteroj ne kete hapesire
por sigursht se nje dite do te jete me mire

Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...
Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...

Me nuk vlen asgje nga ajo qe e dita per jeten
se sė paku nje genjeshter e mbeshtjell te verteten
ne geton tone ku krimi vetem po zhvillohet
ne vete duhet te bejme dicka qe kjo te ndalohet
se nese vetem rrime dhe te na shkele koha s’lejohet
dhe vetem do te humbim dhe jeten si jete s'do ta jetojme
pra ta luftojme te keqen sa nuk eshte shume vone
se prejm kesaj varet dhe vet ardhmeria jone
te pakten mendonja thuaj si do te ishte
po te ishte, krejt ndryshe dhe liri po te kishte
e ti, ti jetoje jeten tende ashtu si don ti
mos ju perzi kerkujt kerkush mos perzihet ty
por mos u distanco nga e verteta qe te rrethon
mos ik nga jeta edhe nese ti deshton
pra mos e humbni shpresen se ajo na mban ne jete
do te behet me mire, me te vertete
pra ti jeto, gezo dhe argetohu
me ritmit e rruges edhe ti bashkohu
fluturo i lire neper hapesire dhe besome
se nje dite do te jete me mire.

Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...
Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...


»ritmi i rrugės - rinia e humbur...

Vetem nje djale i ri, sikur ti edhe une dikur isha
po nuk e kam me ate qetesi shpirterore qe e kisha
se dheu i huaj me treti, asgje tjeter nuk me mbeti
tani jam si vdekur, i permallshem, larg i tretur
Larg vendlindjes, familjes, larg te afermve te mi,
larg nenes qe eshte duke qare me duart ne gji, e lash ne shtepi
larg asaj qe desha, qe me deshi, dhe ende e dua
por largsia na ndaun te dyve, e mbyti ate, me dogji mua
Nete tė gjata pa gjume, te lagura me lot
kaloj c'do nate, por vajtimet nuk me ndihmojne dot
sepse kot i vetmuar ne kete ferr jetoj
vetem nga dhembja dhe malli po kendoj

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

Gurbeti me treti, larg gjithckaje qe pata
tani s'i kam me shoket e vjeter shoqeri me ben vetem nata
kur i vetmuar ne dhome rri, dhe flas me fotografi
por nuk me degjojne ato mua edhe pse un dua
qe zerin tuaj te degjoj, fytyrat tuaj ledhatoj
te c'mallem me ju persemiri, ashtu si c'mallet prindi e biri
por nuk mundem, se jeta veshtire
me ka ndeshkuar,me ka tradhtuar
me duket se dhe Zoti me ka harruar

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

I kujtoj ato dite, kur ne vendin tim jetoja
kur jo si tani nga mallengjimi, po nga gezimi kur kendoja
per vendlindjen, atdheun, per jeten dhe dashurine
per vajzen e enderrave te mia
per lirine, per rinine qe e humba
neper rruget e qytetit te panjohur
ketu jo ndonje i aferm, por jo as dilelli nuk me ka ngrohur
me duket se me i pikelluari ne gjithe boten une jam
edhe pse ende nuk i jam i vjeter, me duket se 500 vjet i kam
por un gabova dhe te lutem mos gabo edhe ti
para se te veprosh pa menduar, ver gishtin ne koke o njeri
dhe do te kuptosh se me mire te jesh i varfer ne vendin tend
se i pasur e pa lumturi ne nje tjeter vend.

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...


»tingulli 3 - 4 all bitchiz...

Tash un jam Big Xig
Ne kete kend ku po mendoj
Me nje vemendje fantastike
Veq per ju tani kujtoj
Pse jeni kaq te bukura une spo e kuptoj
Veq mami yt e din sa zor te konstruktoi
Mos ta harroj edhe babin qe e ki shmeker
Me mercedes 500 edhe paret n'kofer
Mobilin si tull Erikson 628
Ti je femer shume e mire
Per nje drejtim ne krevet
Jo jo un s'pajtohem me mendimin tend
Femra s'duhet maltretuar
Veq ne te njejtin kend
Egzistojn shume fekondime ne te njejtin fajll
Une preferoj ne emitimin doggy style
Kjo eshte loja me e mire ne rruge per sex
Me goma te preferuara me emrin gjurex

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Keshtu fillon procedura deri ne mes te lojes
Ne ate kohe kur goja i perkulet gojes
Po e verteta eshte kjo ne menyre eksplicite
Kur tregohet sistemi per nje lavire gengsta shite
Varianta vazhdon per shume ksi qika tjera
Some fuck every night ti plotsojn tri deshira
Nje per nalt e shume tjera deri ne tresh
Ndodh edhe virgjinitetin ta jep ne dore kesh
Neper trojet tona egzistojn shume lavire
Shume bukuroshe e shume me fuck stile
Kete se kem tradit nga ky vend ku na rriti
Per ate edhe kendohet Prishtina Fucking City

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Hajdeni, hajdeni tash qika se per juve ne jeojme
Per juve sonte tere naten ne mes te dy kembeve e qojm
Krejt east side ne Gjilan, ne Prishtine e n'Podujev
Per lavire moderne tash s'jem tu hjek
I kemi pas edhe qikat ne format komplet
Me brusfalltera te zi dhe me mercedeska teget
Krejt ka qen n'rregul deri ne ditet e sotme
Deri atehere kur bari i gjelbert ketu mbretronte
Te ikim nga ngjarja per dy legjenda ne mercedes
Ne maje te Germise nje Kadillak i shendrrum ne sex
Ghetto G play in Pussy Big Xig Fucking Ass
Fundit po i afrohem deri ne mengjes
E tash erdhi fundi ne te njejten porosi
COME ONE, COME ONE, BITCHIZ ,BITCHIZ DANCE WITH ME

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME


»tingulli 3 - doni te na shihni poshte (me d. boy & k.ol.c)...

Po prap unė jam Danny Boy rrugėn kam shtėpi
Do ti ceki rregullat e mia edhe nėse ti nuk I di
Nuk jam vrasės por mos mė shtyej nė diqka tė pa pritur
Kur kaloj unė duhet tė jesh I mėrzitur kjo gjė duhet ditur
Rritu nė njė vend ku nuk ndėgjohet beng
Mos mė provoko,provo se do t’mė shihni geng
Revuliciononi ėshtė gengsta tani edhe kjo kėnga jonė
Nuk e thėmė vetėm unė kėshtu po edhe koha kėshtu thot
Tani shko drejt rrugės kokėn ulur mos e shiko askėnd nė sy
Se bota ėshtė si loj plumbi tė kėrkon ty dhe vetėm ty
Tė mbyt pa arsye ta ndal oren e jetės vėrtetės
Dėshira ndaj jetės nė dhunė kundėr vetė vetės
Do ta takosh vdekjėn nėse me mua provon
Tė luash kėrkon telashe tė mėdha ti don
Mendja mos tė shkon se nga ne lehtė shpėton
Fiton njė dhomė tė ėndrave nėntokė pėrfundon

REF:
Ju doni tė na shihi poshtė
Ju doni tė na shihi poshtė

Por ti kuptoje, tani me tė keqėn mos u ngatėrro
Mos u mundo tė jeshė pėrmbi aty ku mos shko, shiko
Unė jam ai ėndrra juaj e shėmtuar
Pėr mua nuk ka humbje jo nuk ka tė dėshtuar
E disa qė dojnė tė na shohin poshtė
Vetėm pėr ata gjithmonė do tė ndihem mė I fortė
E ju them pėrshėndetuni se jeni tė pajetshėm
Se jemi dhe do tė jemi pėr ju tė paprekshėm
Shpesh shoh ndėgjojė qė dojnė tė jenė si ne
Mos u mundoni kot gėzohuni me atė qė e ke
Ne jemi ata pėr tė cilet ndėgjohet e flitet
“Res non verba” ndoshta ashtu dikush dot vritet
Tė cilėt do tė ngecin ashtu si lindėn do tė vdesin
Duke jetuar nė iluzione nė fundė do tė mbesin
Se kush jeton pranė revolės vdes pranė revolės
E ti zgjedh rrugėn tėnde drejt humbjės ose drejt fitores

REF:
Ju doni tė na shihi poshtė
Ju doni tė na shihi poshtė

Po ndėgjohem ne tani prej nga viti 2000
K.OL.C bosse’s danny boy , ghetto’g
Poshtėrsia ndihet kėtu qė fillon nga tingulli 3,danny boy
Ju lutem mos provoni se aty do tė jem nėn trup roj
E disa tė tjerė e kanė humbur lidhjen me realitetin
Mendojn se e kan lehtė por nga jeta nuk e din se qka presin
Sytė e rrethit mė njohin si boss nė clan
New K.OL.C soldiers tani nė arritje janė
Nė qoftė se je nė afėrsi ule kokėn nė kėmb mos rri
E unė ku ta di ndoshta ti fare fat nuk ki
E ne kėrkush sna del nė rrugėn tone pėr nga fama
Tė fortėt gjithė do tė mbesin sot si dje dhe “manjana”
Shpresoj se ishim tė qartė kjo episode pėrfundoi
K.OL.C shokėt e mi gangsta shit po kėndoj.

REF:
Ju doni tė na shihi poshtė
Ju doni tė na shihi poshtė


»tingulli 3 - g funk geloxia...

SA E BUKUR DASHURIA
PADYFTYRSI TANI NUK MJAFTON AS NJĖ KRONOLOGJI
QĖ TA HAROJ NJĖ GJĖ NJĖ FEMĖN TĖ BUKUR SI TI
QĖ T’BISEDOJ TANI ME NE PIK SĖ PARI ME JU
PĖR XHELOZIN SI KJO QĖ TREGOI TANI DHE PSE
PĖR ATĖ QĖ DON TĖ THOTĖ HIJA E JETĖS TINGULLI 3
MĖ SHTYNĖ PAK NGA PAK QĖ TA DU UNĖ PĖR GJITHĖ JETĖ
EDHE PĖR DASHURIN TĖNDE KY MONOLOG LE TĖ MBETET NĖ FLETĖ
POROSI PĖR QDO TĖ RI EDHE PSE KUJTIMET M-Ė LĖJN THELL MBRES
PA GRIMA TĖ TILLA QĖ MENDJEN TANI NUK MA LĖJN TĖ QETĖ
PĖR TĖ PRANUAR ENDE MĖ TUTJE
ĖNDRAT E MIA U SHĖNDRUAN NĖ LUTJE
PO KĖSAJ HERE EDHE NĖ MENDIME MĖ DUKET SE ĖSHTĖ MĖ SĖ MIRI
NDOSHTA JAM GABIM PO KĖSHTU THOT EDHE MY HOME BOY DON PIZHI
SE PRANOJ NĖ KOKĖN TIME NGADAL GHETTO’’R TANI HYRI
NĖ QASTET KUR KĖTĖ E BĖRA PĖR JETĖN ASGJĖ S’DITA
E LASH QĖ T’MĖ HYJ DHE NĖ QIELL ATĖ E PRITA
NĖ MENDJE NĖ TRUP NĖ TOKĖ E KISHA TĖ VETMIN SY
EDHE PSE E TĖRA TANI QĖ KAM JEMI NE DY PĖR TY
DHE NDJENJA TĖ LEHTA PLOT KĖRKESA PĖR FUND
QĖ THRASIN SENSIN T’MOS E KRYEJ JETĖN TIME PLOT MUND
PO KUR S’MUNDA TA KUPTOJ VETĖN PSE K’SHTU GJITHMONĖ DUHET TĖ JETĖ
EDHE PSE KU DO QĖ BĖJA HAPIN DASHURIA IME ISHTE MBET QETĖ
TĖ PRAPAVIJĖS SĖ QDO DITE QĖ MĖ BĖNTE TĖ TRETUR
NĖ PĖR TĖ CILIN QDO FEMĖN E RE DIKUR KISHTE SHKELUR
DITĖ QĖ DIKUR ISHIM BASHKĖ E KĖTO DITĖ MĖ SKAN MBETUR
PA MBRESĖ PA FTESĖ PA SHPRESĖ TASH KJO GJĖ LE TĖ MBESĖ

REF:
SA E BUKUR DASHURIA,SA E KEQE XHELOZIA
SA E ĖMBĖL SIMPATIA,SA E RĖND QENKA TRADHTIA

NĖ KĖT TRUP PLOT BINDJE TEK KY VEND NĖ ULPIAN
DESHA TI PUTHI BUZĖT E TUA POR DOSTAT NUK MĖ LAN
QĖ MĖ VONĖ QDO GJĖ DJEGĖN DHE DASHURIN E VJETĖR
E LE NĖ FLETĖ TĖ TRETET DHE KĖSHTU KE HARUAR SE DO TĖ MBETESH
PYTJE TĖ MILIONTA TĖ NDESHURA PA PĖRGJIGJJE
VETĖ MBRESA TĖ DOBTA TĖ JETĖS QĖ THRASIN PLOT ETJE
ME TY HUMBJA NĖ MENDIME I ULUR NĖ TRETUAR
PA PENGESA TĖ TJERA TANI VEQ NJĖ TASH GHETTO’’R
U FUT MOMENTI QĖ PĖRBIU JETĖN TIME SI FĖMIU
ISHTE TANI DHE VETĖM KJO MOMENTI I YT I ZIU
VETĖM EDHE NJĖ ARSYE QĖ MĖ BĖJN TĖ DI
DHE SI KUJTIMET E HUJA MĖ VIJNĖ T’MĖ KTHEJNĖ NĖ FĖMIJĖRI
PUTHJA E GJATĖ SIKUR VDEKJA E SIGURT SI HUMBJA
DHE QĖ TĖ GJITHA ISHIN GABIMET E MIJA TĖ MUNDURA
PĖR DERI SA KĖT E KUPTOVA ZEMRĖN NĖ VEND NUK E KISHA
MBI SY NJĖ PARANDALIM LOTĖ TĖ PAQART NĖ ATĖ VEND KU RISHA
QĖ EDHE SENSIN PĖR F*** E HUMBA QĖ E PATA
PO NDIEJ NĖ VETE SHUMĖ KĖRKESA QĖ MĖ LĖJN ME U TRET
QĖ MĖ THA SHKURT E SHQIP SHKO Q*** ME ATĖ QĖ KE MBET
E LĖSHUAR SI SHPIRTI IM NĖ NJĖ VEND KREJTSISHT TĖ SHKRETĖ

REF:
SA E BUKUR DASHURIA,SA E KEQE XHELOZIA
SA E ĖMBĖL SIMPATIA,SA E RĖND QENKA TRADHTIA

SI ATĖ DITĖ KUR MĖ FOLE MU DUK MU AFRUA MOMENTI
TĖRĖ AT GANGSTA STIL QĖ E KISHA TRUPI YT MA TRETI
ME TĖ ERDHI DHE TRADHTIA QĖ RĖND MĖ PAT RĖNĖ
KĖTĖ GJĖ QART E KUPTOVA SE QKA MĖ PAT LĖNĖ
BASHK ME ATO FJALĖ DHE MENDIME PLOT HIDHRIME E URREJTJE
QĖ ENDE I KUJTOJ ENDE SE DI PSE TI KE ETJE
SMA LE VENDIN RENDIN TĖ BĖJĖ DIQKA PĖR VETĖN
N’KTO SHKATRIME DIREKTE PĖRMBAHEM TI QELEM JETĖS
POR SI DUKET NDONJĖHER NĖ G (GANGSTA) DITURIN
KUR S’DUHET TĖ PĖRMBAHESH ME ATA QĖ MBRIJN HISTORIN
E TASH DO TĖ VJENĖ AJO KOHĖ QĖ KEMI PRITUR DERI TASH
EDHE PSE VETĖ E DI MJAFTON TI HAPĖSH NĖN HIJE
KUR PĖR QDO QAST SI KUR TĖ PRITSHIM SE DO TĖ VIJE
SI KUR DHE TI TĖ KUPTOSH AQ SHPEJT NĖ KĖTĖ VEND
NGJARJET QĖ DO TĖ KALOJA SIKUR RIJĖ PĖRNJĖMEND
MOS E BĖ KĖT HAP SOT SE EDHE NESĖR DO TĖ JESH
VETĖM NJĖ DĖSHIRĖ E KEMI NĖ JETĖ QĖ DUHET TA KESH
SE S’TĖ MBRIN E MBARA KUR ME KUR ME MUA S’DO TĖ JESH
MBI GJĖRA ME KĖNDĖSI QĖ KUR ME KOHĖ NUK I ZBULON
NĖ KĖT HISTORI NĖ JETĖN TIME DUHET TĖ KTHEHESH S’TĖ NDALON
SIKUR QĖ ISHTE AJO PĖR MUA ME TY NĖ LĖNDIME
ME NJĖ GJĖ F*** YOU BITCHIS MER FUND JETA IME
TANI VETĖM NĖ KEQKUPTIME K.OL.C BANDA IME
DHE PA FJALĖ MBETET E QARTĖ SE NJĖ DITĖ DO TĖ TRETESH
ME KĖT PĖRFUNDON TINGULLI 3, HIJA E JETĖS

REF:
SA E BUKUR DASHURIA,SA E KEQE GJELOZIA
SA E ĖMBĖL SIMPATIA,SA E RĖND QENKA TRADHTIA


»tingulli 3 - k.ol.c dhe ghetto...

K.OL.C tani banda ime
Etno Engjujt, Tingulli 3 tani vetėm me krime
Alfa romeon tani e ndez duhet nisur pėr kesh
Magnumin me vete drejt bankės merre vesh
Shtėpia ime nėntoka ghetto qė tė mashtron
Mendoja se ėshtė njė bllef por ishte njė fazon
Me femra dhe me gjin qėndrojmė nė autostradė
Me allti nė krah chivas death postkardė
Me kabrio dhe kolt tani liker dhe gjin
Nė llogarinė e jetės ushqimi jonė heroin
Tingulli 3, Etno Engjujt n`epizodat e vdekjės
Kocka numėr njė dhe me konjak drejt jetės
Tetovazha K.OL.C tani me tė vėrtetė jeton
Jeton dhe vazhdon tani nė zonėn e ferrit tonė
Qė na mbulon ghetton tonė ēdo ditė e pak nga pak
Nėntoka mė thėrret dhe nuk kam frikė nė gjak
Por ligji I rrugės mė ngre nė dosjet plot
Mundohem tė largohem edhe pse e kam kot
Po vazhdoj tė ėndėrroj edhe unė nga zgjimi
E kėtu jeton tani vetėm krimi dėnimi dhunimi

REF:
Vetėm krimi dėnimi dhunimi Nė ghetton tonė
K.OL.C marihuana smokin` Por askush smund ti ndalojė

Nėntoka mė thėrret tani nė kėtė jetė tė re
Dhe lutu ti te papa se shpėtim nga unė nuk ke
Je me mua si me zot nė mua gjej ti shpresė
Je armik I imi fjala jote S.O.S
Dhe njė sindrom I vdekjės para ftyrės del I zi
Nga Ghetto - r MC.M groph mali I zi -G
Me ushtarėt e rrugės qė nė krim I gjen
Nė K.OL.C Kosovas Outlawz Clan
M-57 me veti nė kazino dhe basket
Me G-Funk style vazhdojmė nė kėtė jetė
Ku tani pėr tani nuk na duhet avokat
Lėsho akuzė mbi mua nuk jeton ti mė gjat`
Dhe marihuana smokin` Etno Engjujt Tingulli 3
Nė llogoret e vdekjės tani nė kėtė jetė tė re
Po vazhdoj edhe unė tė jetoj nga zgjimi
E kėtu jeton tani vetėm krimi dėnimi dhunimi

REF:
Vetėm krimi dėnimi dhunimi Nė ghetton tonė
K.OL.C marihuana smokin`Por askush smund ti ndalojė

Dhe sensi pėr fuck mbeti edhe pse tė vras hej
Me Woof Mutha Fucker dhe tequilla sunrise may
E di ēka tė them hej e di ēka tė flas hej
Mos lėviz mė tepėr se jam gati tė vras may
Se kjo ėshtė zona ime zonė qė tani e thėrras
Tė vras pa shkas nuk tė ngas as tė vi pas
E mos ta zgjas tė thėrras pėr ndihmė mė nuk tė pres
Edhe nėse vdes nė kėtė mės njė ditė qė e pres
Vetėm krimi kėtu tek ne ende do tė vazhdon
Me sy nga zgjimi njė shpresė ende jeton
Dhe kėshtu unė me tetovazhė nė gji
Vazhdoj me bandėn time K.OL.C
Tani vetėm krimi dėnimi ishte tani nė ghetton tonė
Ghetto -G mutha fucker Don Pizhi ishte vetėm njjė fazon
Por e qimja tani po pėrhapėt vetėm nė vendin tonė
Aty ku jemi K.OL.C dhe ku do tė mbetet pėrgjithmonė
Por Prishtina ėshtė njė vend ku deri tash unė e mendova
Por Groph Malazezi - G ėshtė ai gangster qė iu tregova
Po vetė kjo ėshtė ajo qė tani e mendoj
Vetėm krimi dėnimi dhunimi nė ghetton tonė do tė mbijetojė

REF:
Vetėm krimi dėnimi dhunimi Nė ghetton tonė
K.OL.C marihuana smokin`Por askush s'mund ti ndalojė


»tingulli 3 - nga rruga e lindjes...

Nė rruget e Prishtines gjithmon do t'jemi zot
GHETTO G Shoket e mi K.Ol.C jo nuk dorzohemi dot,
Geng, Beng Tani genjeshter nuk degjohet kurre
PO MENDOJ PASI QĖ T’HYN VETĖ PLUMBI NĖ LĖKUR
Keshtu e ka lindja, Prishtina dhe Ghetto
Tingulli 3,Hija e Jetes tani gangsta perfekto
Une jam ajo endrra juaj e preferuar
Per mu nuk ka humbje jo nuk ka te deshtuer
Ne gazeta, radio,TV edhe ne gjdo vend tjeter
Do te jemi boss playez por jo me armat te vjeter
Kjo eshte jeta ne rruge kush mendon te jeton
Gin & Juice,SLK dhe ne bokserica nje kondom
Kur te mbrijesh ne periferi patjeter ktheje koken mbas
Miami beach gangsta home edhe ty te therras
Do ta shohesh jeten dhe rrugen per aktrim
Per rast urgjente 187 shoku im

Ref:
HIP HOP,HIP HOP,HIP HOP K.OL.C
PO SHKOJMĖ BIG XIG,DON PIZHI,GHETTO G-ja

Do te mbetesh ne vend derisa te intervenojm
10 vjet ne qeli pak me shume ne te ndihmojme
DDollart ne kufer rruges per K.Ol.C
Ne bashkpunim me polici, Boss Ghetto Gold, Ghetto G
Si ne G Funk Geloxi, I told bitchiz don't fuck with me
E pas lirimit do te vijne edhe dy kocka, ari me nje joint permbi
Si dhurat te posaqme ja qon shokut tim
MR.Don Pizhit Groph Per P*** Dhe gjykim
Pas kesaj ngjarje mbrin ne principaten e 3-te
Tarum Kaone Ne Gjakuzi Dhe ne peshkir nje berete
Me femna per rreth dhe me tequilla sunrise
Jetojm ne nje bote tjeter or vdekjen e lejme pas
Sikurse don P*** Ghetto G Bosat qe e lan K.Ol.C
Ku sundonin dy prinder ishin edhe disa femije
Githmon pas nje suksesi na e thejm goten
Kjo pra eshte jete t’q**** Boten
Hija e Jetes ,Tingulli 3: emra qe kudo sundojne
Kur ne kendojme si te behen si ne te gjithe mendojne
Po vazhdo jeto permirsohu e kendo
Nga kenmdi im merr krahet fluturo e ndegjo (shiko)
K.Ol.C eshte i qmuar, Tingulli 3 s'ju ka harruar
Tani jam i treguar, i pa shftrytezuar, realizuar
Nje genjeshter e thelluar per nje kohe qe jam harruar
Nje rikthim i perpunuar me gangsta shit e mbuluar

Ref:
HIP HOP,HIP HOP,HIP HOP K.OL.C
PO SHKOJMĖ BIG XIG,DON PIZHI,GHETTO G-ja

Te gjitha qe ishin munduar menduam se nu ka me
Nje tingull i mbuluar, zbuluar nje dhe vetem nje
Tash me thuaj kush ju mbajti ne bark duart
Deri sa u mesuat ne lojen e quajtur per te notuar
Mos me trego tash per aranzhmane, tekste e gjera te tjera
Se eshte krejt njesoj si mi kalxu babes ton per vitet e 60-ta
Nga tergimi jon qe perfundon me kaq
Keshillohu me prinder e pastaj ktheje koken pas
Ne qofte se je ne afersi ule koken ne kembe mos rri
Se une ku ta di ti ndoshta fare fat nuk ki
Se ne kerkush nuk na del ne rrugen tone per nga fama
Te fortet gjithe do te mbesin sot si dje dhe maniana
Kjo eshte vetem nje keshille nga te gjitha keto familje
Kush e ka ata mas veshi po per ndryshe pa keqkuptime
Ne rruget e lindjes K.Ol.C banda ime

Ref:
HIP HOP,HIP HOP,HIP HOP K.OL.C
PO SHKOJMĖ BIG XIG,DON PIZHI,GHETTO G-ja


»tingulli 3 - prishtina fucking city...

NĖ KĖT VEND KU PO JETOJ PĖR ATĖ DO TĖ TREGOJ
AT QĖ E KAM NĖ ZEMĖR TASH DUA TA HARRGJOJ
TANI KĖTU ĖSHTĖ THELLSIJA IME PREJ BIG XIG GHETTO G
KĖTU ĖSHTĖ PRISHTINA ME MUA VĖRTET EDHE PĖR TY
SE TASH KREJT SISTEMI GJINDET NĖ KĖT VEND
NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY DHE NĖ VENDET QĖ JANĖ PĖR RRETH
NE JEMI KĖTU ATY TE E GJITHĖ RINIA
KĖTU KU JETOJN BASHKĖ MAFIJA E POLICIJA
YJET E HIP HOPIT DHE TĖ ROCKUT KOSOVAR
QĖ PREJ NGA ULPIANA MBRETRON GHETTO R
NGA LINDJA PO NDĖGJOHEM NĖ EAST SIDE POR SHQIPTAR
VĖRTET KĖTU ĖSHTĖ ZEMRA DHE SHPIRTI I SHQIPTARIS
VENDI MĖ I MIRĖ NĖ BOTĖ DHE STILI I RINIS
LINDJA E VENIT TONĖ DHE DORA E PERENDIS
FEMRAT MĖ TĖ MIRA SI GJITHMONĖ ATO JANĖ KĖTU
VEQ ME DANCE WITH ME BABIE ATĖHERĖ PUNA KA PĖRFUNDU

REF:
NE JETOJM NĖ PRISHTINĖ NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
TINGULLI 3 KĖNDON KĖTU NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
KĖTU GJITHMONĖ DO TĖ JETĖ NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
GJITH HIP HOP DO TĖ KETĖ NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY

PO TRGOJ SE VĖRTET JEMI NĖ PRAG TĖ PERENDIMIT
KREJT ME FUCK SILLET LOJA NĖ JETĖN E AKTRIMIT
TASH QYTETI JONĖ JETON SI NJĖ LLOJ HITI
KJO KĖNG PO KĖNDOHET NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
SIKUR TISHA DJALĖ PRISHTINAS NDĖGJOHET NĖ GJDO QYTET TJETĖR
PRISHTINA ĖSHTĖ E RE POR ME TRADIT TĖ VJETĖR
JEMI KREJT TĖ PĖRZIR QYTETAR E KATUNAR
VEQ ZOTI E BOFT HAJR QI NA KA BO SHQIPTAR
DIKUR ISHTE LUFTA TASH MBRETRON KRENARIJA
MESAZHI MĖ IMADH TANI LE TĖ QIHET SĖRBIJA
TINGULLI 3 TASH NDĖGJOHET VĖRTET NĖ SHUMĖ KĖNDE
G FUNK GELOXIA TASH TINGLLON EDHE NĖ DHOMĖN TĖNDE
POR MOS TA HAROJ EDHE LOJĖN QĖ TASH PĖRFUNDOI
KĖNGĖN ‘’DĖSHIRA PĖR JETĖ’’QĖ DIKUR KĖTU MBRETROI
SI NĖ NGA RRUGA E LINDJES ASHTU DHE NĖ PERENDIM
KREJT KY REGJION DO TĖ NVARET TASH NGA KĖNDI IM

REF:
NE JETOJM NĖ PRISHTINĖ NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
TINGULLI 3 KĖNDON KĖTU NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
KĖTU GJITHMONĖ DO TĖ JETĖ NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
GJITH HIP HOP DO TĖ KETĖ NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY

NĖ KRYE QENDRĖN TIME NĖ PĖRKUJTIMIN E FĖMIRIS
E CILA TASH MĖ RRITI NĖ ESTRADĖN E SHQIPTARIS
VĖRTET VEQ HIP HOP ISHTE JETA E KĖTI QYTETI
NE JEMI TASH KĖTU NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
KU ĖSHTĖ MAMIRĖ LETĖ NDAHET NĖ NJĖ ANĖ
SE TASH KA SHUMĖ SENE QI KUR MĖ PARĖ NUK JANĖ KANĖ
NĖ VENDET E TĖ RRITURVE I KEMI SHUMĖ FĖMIJĖ
EDHE NĖ PARLAMENT JANĖ BO NJA DY-TREQIN PARTI
KUR MA MIRĖ NUK KA QENĖ NĖ REGJIONIN TONĖ
JETA JOTE MUND ZGJATĖ VEQ NJA DY TRE SEKOND
ME GJĖNESHTRA DALLAVERE JAVĖVĖN DYQYSH E KALOJM
SKA QARE PA KANĖ NĖ REGULL SE POLICIJA INTERVENOJN
PA NGJEHĖ DERI NĖ DHETĖ VINĖ KERET E KOKAKOLLĖS
PO TĖ ERDHI ERA ALKOHOL KIMU SILLĖ RETH PATROLĖS
DERI SA PATROLLA E FUNDIT ĖSHTĖ MĖ DEHUR SE TI
KJO ĖSHTĖ E PĖRDITSHMJA JONĖ NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY.

REF:
NE JETOJM NĖ PRISHTINĖ NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
TINGULLI 3 KĖNDON KĖTU NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
KĖTU GJITHMONĖ DO TĖ JETĖ NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY
GJITH HIP HOP DO TĖ KETĖ NĖ PRISHTINA FUCKIN CITY


»etno engjujt - drejt vdekjes (me don arbas)...

Nje dhembje pa sherim
Nentoka te therret
Cdo gje e humbur tash
Ne jete

Problemi vetem ghetto ishte ne jeten tani qe pati
Chivas TT I pafat I qelloi fati
Marihuana smoking keshtu jeten e kalonte
Keto ishin tani gjerat qe kurre nuk I ndryshonte
I rritur ne dill mercedesin pas veti
Ne jeten e drejtuar tani cdo e mire I treti
Fiksiratej dhe pa te nuk mund te rrinte kurre
Tetovazhen e vdekjes e kishte ne lekure
Dhe kjo I hyri ne gjak ne jeten e pakuptim
Ne jeten e veshtire te rruges qe e thirrin krim
Jeta jote sot eshte para perfundimit
Per bossin tend flliqesh ne vepra te eliminimit
Por e veshtire e veshtire te dalesh nga ky terr
Fati yt dihet allkatraz ose ferr
Ne kazino e vere jeten cdo te ndodh mandej
Po ti lehte pergjigjesh se do te jete ok
Keshtu mendon ti te shkon jeta fllesh
Bugati kobra dhe dollaret ne kesh
Femrat dhe mallin qe e shikon ne sy
Dy te tretat bossit e 10% perqind per ty

Nje dhembje pa sherim
Nentoka te therret
Cdo gje e humbur tash
Ne jete

Tek ti vrasja behet edhe tani per basket
Shkorpioni birra e pejes permi kabriolet
Bugati pllazha rruga market ne kesh
Marlboro kondomi TT vothi ne vesh
Tequilla dum dum I humbur neper kende
I pafat kur nuk ishe tani zot I jetes tende
Dhe jeta tani vazhdon mbi boten e boshatisur
Dhe kendon me shprese tani plas moj zemer e dalldisur
Pa shprese ardhmerine ti prapa po e len
Idolli yt Kosovas Outlawz Clan
Ne vrasje dhe ne krim me emrin El Fernando
Fuckit machoman ne stilin Desperado
Pran bazenit me femna dhe me dy unaza ari
Allti ne bokserica dhe dy gota kampari
Ngadale fillon masazha duke e lyer ne vaj
Me kampari dhe chivas lagte trupin e saj
Rrezet e diellit e ngrohnin seksin e tij
Pasojat nuk I dinte ndoshta nuk I di as ti
E tash te qihet nana se vertete e kerkove
Ne jeten e drejtuar tani vdekjes ne goje I shkove

Nje dhembje pa sherim
Nentoka te therret
Cdo gje e humbur tash
Ne jete...


»etno engjujt - etno (part 1)...

Smoking weed ne Prc , Groph Monte perseri
Ne saune me dy femna qe me rrine permbi
Tetovazhen ne krah dhe tequila ne dore
Kondomat pak me anash qe nuk I kom perdore
Peshkirin ne krah dhe me pas ne vendin tim
Ne dhomen time te punes qe figuron simboli im
Etno fuckin engjujt mendoni qe jane shuar
Po` u kthyem perseri ne nentoken e terbuar
Do te jam aktual me ju deri ne perfundim
Kunder atyre qe aktivizojne terbimin tim
Neper rruget e mia tani cdo gje ka marre fund
As kundershtaret qe I pata tani nuk I shoh askund
Atje ku ndodhem une mos shko te preferoj
Gangsta life “ pi aj di eitch ( pidh )” keto I posedoj
Melezet ritmin hashin ghetton tmerrin edhe jeten
E posedoj edhe etnon qe nderlidhet me te verteten

Etno ēdo gje qe ndodhet afer meje
Etno ēdo gje qe sillet afer teje
Etno ne kete bote te pakuptim
Etno ky eshte simboli im
Etno ēdo gje qe sillet afer teje
Etno ēdo gje qe ndodhet afer meje
Etno ne kete jete te pakuptim
Etno ky eshte tregimi im

Ritmi etno mbijeton femnat flejne ne gjirin tim
Sex on the beach prap ju ktheva stilit tim
Ne kazino me Gin & Juice smoking` weed perseri
Dhe e di kush jeni ju mire e di kush je ti
Mos e fsheh etnon tradita lidhet me ty
Etno gjithve na rrethon sikur mua edhe ty
Ti harrove se kush je larg atdheut jeton
Dhe atje larg ku je dicka etno te pushton
Po kthehem per nje cast ne problemin lokal
Duhesh te jesh banal qe te jesh pak real
Ne rast formal kur flas se ku jam
Gjykoj drejt ndoshta I bazuar ne islam
Neper rruget e mia ti kalon I siguruar
Sigurim televiziv me transport te blinduar
Gjersa une vazhdoj te shikoj kah ndryshimi
Po` prap pas nje kohe me vjen etno perfundimi

Etno ēdo gje qe ndodhet afer meje
Etno ēdo gje qe sillet afer teje
Etno ne kete bote te pakuptim
Etno ky eshte simboli im
Etno ēdo gje qe sillet afer teje
Etno ēdo gje qe ndodhet afer meje
Etno ne kete jete te pakuptim
Etno ky eshte tregimi im

Me nje joint ne PRC Mc`M perseri
Kabrion anash Gin & Juice nje grafit double E
Me flamur ne shtize kthehem ne vendin tim
Tek njerzit e mi ku sundon veē emri im
Ne rruget e lindjes rreziku shihet me sy
Zona ime terr ferr tmerr hell per ty
Etno fuckin engjujt mendon qe jane harruar
Je revoltuar ne zonen time andaj te kemi shuar
Nje porosi brutale dhe likuidim nga pas
Me nje porosi te vetme “ Don fuck with us “
Jemi ketu prap por me nje sound te ri
Dhe do te jemi perseri por me tjeter strategji
Atje ku une mbreteroj mos shko te preferoj
Rrezikun e jetes ankthin dicka tabu posedoj
Etnolindja , Etnojeta , Etnoritmi , Etnoamshimi
Etnokalipsa , Etnoimazhi dhe Etnoperfundimi

Etno ēdo gje qe ndodhet afer meje
Etno ēdo gje qe sillet afer teje
Etno ne kete bote te pakuptim
Etno ky eshte simboli im
Etno ēdo gje qe sillet afer teje
Etno ēdo gje qe ndodhet afer meje
Etno ne kete jete te pakuptim
Etno ky eshte tregimi im


»etno engjujt - etno (part 2)...

Miresevjen ne boten time ne jeten time ne tmerr
Neper rruget e mia qe jane shenderruar ne ferr
Dhe cdo gje fund merr nese implikohesh ne sherr
Bomben ne kerr dhe shihemi prap ne ferr
Diku ne terr ne situate te tensionuar
Shpeton vetem nese ti e ke koken e blinduar
Loja ime eshte fer mbaje mend edhe nihere
Andaj ik nga problemi theje qafen menihere
Nuk jam killer as njeri I terbuar
Por gjith` kam reaguar kur rreziku eshte afruar
Kur me kan mashtruar perjashtuar stilin tim
Por shpejt I kam shuar hakmarrja eshte gjaku im
Ne kete rruge per mua asgje nuk behet vone
Dikur K.OL.C e tash Death Zone
PRC thugs nje krah I imi pozitiv
Une jam shume I qete po` rrethi im eshte agresiv

Etno engjut 4 life
Ky eshte stili im
PRC thugs
Boss playaz pa dyshim

Pimp playaz si gjithmone pidh ( Pi aj di eitch ) ne tregim
Flas per stilin tim boss playaz pa dyshim
Ne hotel me pese yje domino kesh joint pak
Doberman afer vetes dhe nje Skenderbe konjak
Para deres kadillak ne kamish hash pak
Mc`M ortak ne nje pune perlyer ne gjak
Ne atak maniak me nje cak adekuat
I mbushur dukat ne mission delikat
Money ne kazino me femra mbi biliard
Muzika per qefi i rrethuar me bodyguard
Dhe vazhdoj me hennesy me shishe duke pi
Diku larg tash ne villen time ne periferi
Dhe ne sefin tim pasuri e mbuluar
12 shifra ne ekran me kod te sistemuar
Dhoma ime e punes le ta quajme kabinet
Mban simbolin tim dhe per ty dicka secret

Etno engjut 4 life
Ky eshte stili im
PRC thugs
Boss playaz pa dyshim

Jetoj sot per neser si nje militant lokal
Nje pirat I rruges dhe vetem pak banal
Gjithmone aktual por ne sulm efektiv
Ne lojen e femnes me nje rol pozitiv
Negativ me ty nese je armiku im
Dhe te gjitha te mirat nese je miku im
Do te jesh me femnat e mia rri pa frike mos u dridh
Por mos harro se krejt jeta nuk osht pidh
E derisa une te flas nuk ndodhem veē vet
Me mua eshte borebardha ime ne krevet
Etno engjujt 4 life ky eshte stili im
Prc thugs gjithmone mbetet krahu im
Njerz`t e mi tash me kan hyre ne gjak
I dirigjoj nga baza dhe flas vetem pak
Policet nen maske kafshate e lehte jane
Te nesermen behen viktime e krimit urban

Etno engjut 4 life
Ky eshte stili im
PRC thugs
Boss playaz pa dyshim


»etno engjujt - i miss you (me arta bajramin)...

Ne shtratin tim me ty flas grindem pakuptim
Ti me lot ne sy kundershtoje mendimin tim
Me shuplake ne faqe te qetesova vetėm pak
Zemra te ishte ndare e te pikonte buza gjak
Floket e prishura lot te pikonin ne gji
Nga xhami shikoje njerezit qe lageshin ne shi
E lenduar afėr meje me shikove ne sy
Fillove te mblidhje teshat qe te ishin aty
I krehe floket pak I fshive lotet me mund
U afrove ne shtrat dhe me puthe per fund
E me pas shkove diku larg ku as vetė nuk e di
E shaja veten tash se faji nuk ishte te ti
Me vriste aroma jote bashk me disa gjera tua
Qe kishin mbetur ne dhome se bashku me mua
E shifja gabimin tim por rende qe ta pranoja
Por isha I ēmendur tash se e humba ate qe e doja

Pse e vetmuar lagem tash ne shi
Dua te jemi bashke
Ku te shkoj tani

Miresevjen ne boten time zonjusha ime
Ishin fjalet e para te thella te zemres sime
Me kujtohen netet e veres sekondat me ty
Edhe valet e detit qe na lagnin ne te dy
Ti kafshoje buzen kur une te prekja poshtė
Nga epshi nuk ishe e qetė me grrithje lehte
Me kujtohen netet e ftohta me te ftohtit e stines
Puthjen e pare ne erresire te Prishtinės
Ishe ende vajze e re kur fillove te flesh me mua
Edhe sot qeshem lehte kur I kujtoj klithmat e tua
Dhe me doje si e ēmendur dhe si I marrė te doja
Ne te mire dhe te keqe per ty do te mendoja
Me mundon tash kjo natė me vret kjo qetesi
Se nuk mund ta perballoj qe mbeta tash pa ty
Por e di nje fjale te drejte qe po e them edhe tash
Se dy njerez qe duhen kurre smund te jene bashk

Pse e vetmuar lagem tash ne shi
Dua te jemi bashke
Ku te shkoj tani


»etno engjujt - lėviz sonte...

Likutta perses baby
Heyyyyyy

Leviz sonte ma shum beybee
Shake ya body
Beybee
Shake it , Shake it beybeee
Leviz sonte ma shum beybee
Shake it shake it
Beybee beybee
Shake ya body

Ne ora 5 fillon mu ndreq per me dal ne ora 8
E thirr motren me ti hjek tani vetllat me pincete
Zgjedh ngadale cka me vesh ngulfatesh me parfim
Gabriela Sabatini qe ta kan pru kujtim
Me nje martini e dy gota dhe vetem nje maske ne sy
Prek ne trupin tim lehte at cka eshte vetem per ty
Pa kondom fillon loja ta knoj doven ne vesh
Kete e boj vetem per ty por do ta boj edhe ma shpesh
Edhe pse ti mendon palidhje se ajo kurgjo nuk di
Po bohet kishe nuk po din por ato dine ma mire se ti
Don Arbas , Mc`M pimp playaz ne kete nate
Me ka dy femra ne shtrat fuckin ton naten e gate
Ndoshta ti je femen e bukur edhe me shikon ne sy
Por ti duhesh me mu afru mu se une nuk te afrohna ty
Ne kete nate mos mendo ne probleme as ne gjume
Shake ya body dhe b*tht livriti pak ma shume

Leviz sonte ma shum beybee
Shake ya body
Beybee
Shake it , Shake it beybeee
Leviz sonte ma shum beybee
Shake it shake it
Beybee beybee
Shake ya body

E per ty vazhdon fiesta me nje ritem oriental
Trupi dhe garderoba me nje stil tropical
Banana split para vetit e kujton tani te shtunen
Ne ora 5 ne shpi te ti kur ta kom kry ty punen
Me vene te Rahovecit tani diten e fillon
Me striptiz na pushton ne brus-haulter-a nje kondom
Groph Monte ne hotel eshte tu qi dhe tu pi
Ne dhomen 184 a 148 nuk e di
E pastaj kthehet prap aty ku ndodhemi edhe ne
E prap fillon mu nxe per ndonje kurve te re
Dhe shake ya body baby keshtu ndihesh pak ma mire
E di je e bukur po don me kon edhe pak e lire
Ton diten rrin e krehesh e ulesh para pasqyres
Lyhesh me niqin sene sikur trupit edhe ftyres
Menjen e madhe harroje sonte edhe stilin e vjeter
Dridhi cicat sonte edhe trupin pak ma teper

Leviz sonte ma shum beybee
Shake ya body
Beybee
Shake it , Shake it beybeee
Leviz sonte ma shum beybee
Shake it shake it
Beybee beybee
Shake ya body

Ti ki qef me te shku permas dhe tona senet me ti ble
Don mu vesh e don me dal edhe pak sa je e re
Baby per mu e bukur je taman si lulja e majit
Majet e cicave I ki bash si rrushi I Ferizajit
Me mua ne krevet e knej buza tamel te qet
E nuk e di as vet qysh te kom nxon qaq leht
Haha mos kaj tash kur deri tash lujta me ty
E neser me mu qu prap une ty tpunoj perseri
Por neser osht dite e re dhe nafake e re per mua
Dhe kqyri mu kap me njonen prej shoqeve tua
Fiesta tani vazhdon deri vone ne mengjez
Death Zone haverat e mi kurvat sillen ne mes
Don Arbas , Mc`M pimp playaz ne kete nate
Me ka dy femra ne shtrat fuckin ton naten e gatė
Ne kete nate mos mendo ne probleme as ne gjumė
Shake ya body dhe b*tht livriti pak ma shumė

Leviz sonte ma shum beybee
Shake ya body
Beybee
Shake it , Shake it beybeee
Leviz sonte ma shum beybee
Shake it shake it
Beybee beybee
Shake ya body


»etno engjujt - pėrjetėsisht me ty...

Tė thirra vetėm te tregoj se cdo gje mori fund
Harroje emrin tim , ditet tona
Une po shkoj dhe
Te lutem me fal
Cdo gje ishte gabim

Sonte me prek kujtimi per ty
Gjersa I vetmuar lagem ne shi
Ne keshtjellen e vjeter qe hesht
Bashk me erresiren , qytetin
Qe u mesuan me ne te dy

Zemer dua me ty edhe sonte
Nen driten e henes
Me dy gota te urojme dicka
Te flas , ti prek floket lehte
Ta kafshoj buzen lehte
Te jam perjetesisht I joti

Refreni – vetem melodi pa kendim

Me kujtohesh ate natė vere
Me nje fustan te bardhe
Te lagur nga vala
E shtrire mbi trupin tim
Mi prekje buzet

Zemer nuk e di pse jam pa ty
Pse nuk jemi perseri bashk
Dikur kishim nje jete
Nje
Por fati ashtu deshti
Na ndau ne dy rruge

Refreni – vetem melodi pa kendim

Vitet do te kalojne e shpresat vdesin ngadale
E une perseri do te jetoj
ne kujtimin per ty
Do te mbes ushtar I fortunes
Qe te deshti aq shumė dhe jetoi per ty

Neser me floke te thinjura
Do te kaloj afėr vendeve
Ku u takuam te dy
Ku I shkruam emrat bashke
Dhe do te jem prap perjetesisht
I joti


»etno engjujt - ti je bitch...

Baby ti je bitch e bukur e mire por bitch
Me trup figure te mire po prapseprap je bitch
Tona kushtet I pate kampshtepizen afer detit
Po kurven sikur ti smun e man afer vetit
Shoqet e tua jane martu ti vazhdo rrugen e vjeter
Ti je vetem nje bitch dhe me asnje gje tjeter
Luftova per ty po ti krejt ndryshe ma ktheve
Ishe femna ime po shokve te mi ua theve
Sta kom prish kurre tona senet ti kom ble
Mki tradhetu sa ki mujt sa nuk muj as mi ngje
Nuk ka kthim per ty me te dasht ma nuk muj
Mos mu lut prosti` e mos me bjer as ne guj
Mki tradhetu nihere heren e dyte nuk e ha
Ti je per mu nje bitch e kthim per ty nuk ka
Tash te bjen tensioni se fjalet e mia I kupton
I rrespektoj femnat po jo edhe ciftin ton Bitch

Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemer ti je bitch
Shko mushu edhe pak
Sikur nat per nat
Dhe kupto
Se zemer ti je bitch

Bejbi ti je bitch nuk mendove kur te thash
Nuk ndryshove permiresove andaj bitch je edhe tash
Dikur ishe e bukur e enderroja ēiftin ton
E tash me te pas ne krevet as viagra nuk ma con
Dikur ishe si peshk e tash u bone si balen
E ni kallabllak I madh trupin ty pernat ta nxen
Se ty nuk te del boll njo as me kon pika e djalit
Ti je vetem nje princeze e rrezume prej kalit ( ka..t )
Sonte te mush dikush edhe masanej te rreh
Dy tri turra ti jep e te shtin edhe me ngre
Se tash ti je bo profi per cdo ngjarje ne krevet
Kur o kon hera e pare ki harru tani dhe vet
Ti je bitch mos harro fati yt eshte ne erresire
Nuk mundesh para meje mu bo si qike e mire
Edhe ushtart e kforit te shfryhen ty ne trup
Dikur tkom pas femen e sot mu po me vjen turp
Bitch

Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemer ti je bitch
Shko mushu edhe pak
Sikur nat per nat
Dhe kupto
Se zemer ti je bitch

Bejbi ti je bitch qe kurre ski nejt rahat
Nje ekspert I fekondimit qe mushet nat per nat
E une tkom dasht dikur tona senet I ki pas
Kerrin personal pare dhe dukat me thase
Kampshtepizen afer detit dhe shtepine larg qytetit
Por gabimin me ty une kurre sja fail vetit
Une ta kom hup dhe qaj sen o` kon lezet
Ne dhomen e tamajes dikur veres ne det
Po u ndame shyqyr e tash smuj me te kuptu ty
Nihere mqove ne rrote te sames e tash po don mu kthy
Po une sjom manjak me hi prap ne at tregim
Bitch profesionin mduket e ki trashegim
Hapat per mos me met vazhdimisht I ki perdor
Dhe I mjeri aj shqiptar qe ki mi met ne dore
Tash shko mushu dhe sdu me ni mo per at emen
Lamtumire “ mah luv “ dhe hasta la vista zemer


Bitch mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemer ti je bitch
Shko mushu edhe pak
Sikur nate per nat
Dhe kupto
Se zemer ti je bitch