Make your own free website on Tripod.com
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- ARMEND HERENI -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
HUMOR
Home
FORUM
HISTORIA E POPULLIT SHQIPTARE
HUMOR TELEVIZIV ----->>FIKS FARE<<-----
ARKIV "98-99"
SHQIPERIA E BASHKUAR
POZITA GJEOGRAFIKE E SHQIPERISE
"SE SHPEJTI"
ALBANIAN HIP-HOP
TEKSTE KENGESH
RADIO LIVE
MUZIKE MP3
FJALOR EMRASH SHQIPTAR
FOTO NGA SHQIPERIA
FREE LOGO
FREE SMS
KARTOLINA
MELODI PER CELULAR
KULTUR
RUDI HERENI
E-MAIL
ALBANIA
POEZI
KUSH JAM UNE
KULELI ASKERI LISESI
KOSOVA
HOROSKOPI
HUMOR
FJALE TE URTA
MUZIKE
LAJME
SPORT
FJALOR
GjENI NJE SHOQERI TE RE
KARA HARP OKULU
SEND LETTER
VAJZAT KERKOJNE DJEM
DJEMT KERKOJNE VAJZA
TOP MENDI WEBSITES
FOTO ALBUMI
SHKOLLA
LAJME KOMIKE
KUKES
TIRANA
BERAT
DURRES
ELBASAN
GJIROKASTER
KORĒE
SHKODER
DIBER
FIER
PERMET
POGRADEC
SARANDE
KRUJE
LUSHNJE
BUTRINT
VLORA
"SHKOLLAT"
KULELI ASKERI LISESI
KARA HARP OKULU
PIYADE OKULU

flamur.gif

...HUMOR...HUMOR..HUMOR...HUMOR...HUMOR...

flamur.gif

- Ēka kėrkojnė bjondet nė fund tė detit?
- Ato kėrkojnė Leonardo Di Caprion-n ( nga Titanic- u i fundosur )--------------------------------------------------------------------------------
- Pėrse nuk dijne bjondet tė bėjnė katrorė akulli ?
- Pasi qė nuk kanė recept.--------------------------------------------------------------------------------
- Pas dhjetė vitete do te kete njė demonstratė tė madhe tė bjondeve! Pse?
- Pasi qė tek atėherė do ti kenė kuptuar, vicat qė tani bėhen nė lidhje me to.--------------------------------------------------------------------------------
- Pėrse merr bjondja shkallėt e drurit kur ajo shkon nė vetėshėrbim?
- Pasi qė ajo dikund ka ndėgjuar , se ēmimet ishin shumė tė larta.--------------------------------------------------------------------------------
- Pėrse rrallė bjondet infektohen me AIDS?
- Pasi qė edhe viret kanė atė krenarinė e tyre dhe nuk vendosen gjithkund.--------------------------------------------------------------------------------
- E pyesin njė grua nė moshė , e cila nuk ishte martuar?
- Pse nuk po martohesh ?
- Pergjigjet ajo: Po pse tė martohem , kur nė shtėpi kam njė qen qė leh, njė papagaj qė shahet , njė oxhak qė tymon dhe njė macė qė nuk bėn asgjė.--------------------------------------------------------------------------------
- Pyet mėsuesi nxėnėsin: Nga cili shtet vjen ti?
- Nxėnėni pėrgjigjet: nga ēekoslovakia! ?
- Po mirė ajt pra na e lexo shkronjė pėr shkronje!
- Nxėnėsi : Jo po i lindur jam nė Hungari.
--------------------------------------------------------------------------------
GAZETA ZYRTARE E AVOKATĖVE
Gazeta zyrrtare e avokatėve nga Masachusets nė fillim tė kėtij viti botoi njėzet pyetje autentike qė avokatėt ua kanė parashtruar dėshmitarėve gjatė seancave gjyqėsore. Ja ēka pyesin avokatėt amerikan:

1. Na thuani, z. mjek a ėshtė e vėrtetė se kur njeriu vdes nė gjum, pėr atė nuk ėshtė i vetėdishėm deri nė mėngjes?
2. Fėmija i vogėl i juaj, njėzetvjeēari, sa vjet i ka?
3. A keni qenė prezent kur u kanė fotografuar?
4. Keni qenė vetė apo ska pasur askush?
5. A keni qenė ju tė vrarė nė luftė apo vėllau i juaj?
6. A ju ka vrarė?
7. Sa kanė tė larguar automjetet nė momentin e ndeshjes?
8. Keni qenė atje deri sa nuk jeni larguar, apo jo?
9. Sa herė keni bėrė vetvrasje?
10. Dmth embrioni i foshnjės ka filluar mė 8 gusht? PO Ēka keni bėrė ju nė atė moment?
11. Ajo ka tre fėmijė apo jo? PO Sa djem? Asnjė Sa vajza?
12. Thuani se shkallėt ēojnė nė bodrum PO A ka mundėsi qė me ato shkallė tė hypet lart?
13. Z. Sllatery ishit njė kohė tė gjatė nė muajin e mjaltit, apo jo? Po, gjatė asaj kohe isha nė Evropė A e morėt me vete bashkėshorten?
14. Si pėrfundoi martesa juaj e parė? Me vdekjen Me vdekjen e kujt?
15. Si do ta pėrshkruanit atė person? Kishte gjatėsi tė mesme, me mjekėrr A ishte mashkull apo femėr?
16. Na thuaj z. mjek sa obduksione i keni kryer mbi tė vdekurit? Tė gjitha obduksionet e mija i bėj nė trupa tė vdekur
17. Tė gjitah pėrgjigjet tuaja duhet tė jenė gojore, kuptoni? Nė cilėn shkollė keni mėsuar? Gojore
18. A ju kujtohet sa ka qenė ora kur e keni kontrolluar trupin? Autopsija filloi nė 8.30 nė mėngjes Ndėrsa z. Denington ishte i vdekur nė atė kohė apo jo? Jo, qėndronte tavolinėn pėr obduksion dhe pyetej se pse ka nevojė pėr obduksion
19. A jeni tė kualifikuar tė jepni mostėr tė urinės? Jam i kualifikuar prej fėmijėrisė
20. Z.mjek, para se keni filluar me obduksion a keni kontrolluar pulsin? Jo Kontrolluat shtypjet e gjakut? Jo Kontroluat frymėmarrjen? Jo Do tė thotė ėshtė e mundur qė pacienti tė ketė qenė i gjallė kur keni filluar obduksionin. Nuk ėshtė e mundur Si mund tė jeni aq tė sigurtė z.mjek? Pasi qė truri i tij ishte nė enėn e formalinit dhe ishte mbi tavolinė Por a nuk ėshtė e mundur qė krahas asaj pacienti tė ketė qenė i gjallė? Mund tė ketė qenė i gjallė dhe sot tė merrej me avokaturė


--------------------------------------------------------------------------------
ASPIRATA
Njė inspektor shkon nė njė klasė dhe pyet njė nxėnės:
- ēfarė do tė bėhesh kur tė rritesh?
- Do tė bėhem ose mjek ose piktor ose ....
- Nuk mė duken ide, kushedi se ēfarė I thotė inspektori.
- Sidoqoftė vazhdon nxėnėsi aspirata ime e vetme ėshtė qė ti shoh gratė nudo!

Njė mama I thotė tė birit:
- Agim tė lutem, leje atė organo! Duke dėgjuar organon tėrė kohėn, mund tė ēmendem fare!
- Kam frikė se je kujtuar vonė thotė djali se unė kam njė orė qė nuk po luaj nė organo!

Njė anije skoceze po mbytej.
- ēfarė fati! tha njė grua.
- Ne po mbytemi, ti thua fat! ia priti i shoqi.
- Epo, po tė ishte pėr ty, do ti kisha prerė biletat vajtje-ardhje!

VEZĖT E SKUQURA
Njė zonjė shumė e bukur, viktimė e njė aksidenti rrugor, i duhej ti nėnshtrohej njė operacioni nga njė kirurg i njohur , pėr tė rivėnė hundėn e humbur. Pas disa javėsh e takon nje mike dhe i thotė:
- E pabesueshme! Mė kanė thėnė se ti e ke humbur hundėn nė njė aksident!
- Po, por kirurgi mė vendosi njė hundė tjetėr, dhe ti nuk mund tė imagjinosh se ēfare perdori?
- Sigurisht qė jo tha mikesha
- Nje prapanice pule!
- Ēfarė ?! Po a ke ndonje gje qe nuk shkon ?
- Pėrkundrazi asgjė. Tani sa herė qė fryj hundėn, nxjerr nga njė vezė!
Pak kohė mė parė mora njė tė ftohur tė rėndė. Kėshtu qė burri, ka ngrėnė vezė tė skuqura pėr njė javė rresht!

SYZET
Njė liceiste u thotė prindėrve.
- Jam shtatzėnė!
Ata e pyesin me zemėrim:
- E cili ėshtė babai?!
- Nuk jam e qartė tha vajza se atė ditė nuk i pata syzet!

DYSHIMI
Njė nxėnės rrugaē i thotė mėsueses nė mes tė klasės:
- Ju mė ndėshkoni duke mė mbajtur ēdo mbrėmje nė klasė. A nuk keni frikė se burri juaj mund tė fillojė tė dyshojė?!
(nga libri 111 kunja tė Haxhi Isufit)

VICI NGA LABORI
Njė grup nxėnėsish bėjnė eksperimente me njė bretkocė:
Sė pari i thojnė bretkocės tė kėrcejė. Rezultati : bretkoca me dy kėmbė, kėrceu 2 metra
Pastaj ia kėpusin bretkocės njėrėn kėmbė dhe i thojnė tė kėrcejė: Rezulati: bretkoca me njė kėmbė kėrcen njė metėr.
Nė vazhdim ia kėpusin bretkocės edhe kėmbėn tjetėr dhe i thojnė tė kėrcejė. Rezultati : bretkoca ėshtė e shurdhėr dhe e verbėr. ( mendojnė ata qė nuk i ka ndėgjuar dhe nuk i ka parė . hahahaha)

VICA MJEKUESE
Njė grua shkuon te mjeku pėr tu kontrolluar. Dhe sapo hyri ajo filloi tė zhvishet dhe shtrehet nė krevatin pėr kontrollim. Ēka po pritni mjek , fillojani kontollimit . Njeriu veshje tė bardhė fillon tė qesh dhe thotė, duhet tė pritni deri sa tė vjen mjeku pasi qė unė jam maleri.

Laura pyet mjekun e saj : Si mundem mė sė miri tė mbrohem nga infektimet? . Ruajuni , qė mos tė futet nė trupin tuaj , ndonjė trup i huaj infektiv.

Unė ju dua shumėėėėėėėėėėė , unė nuk dėshiroj qė tė shėrohem dhe tė kthehem pėr shtėpi i thotė pacienti motrės medicinale. Mos u brengos, burri im na ka parė dje duke u puthur . Po mirė e ku ėshtė problemi?- pyet ai. Po, burri im ėshtė mjek dhe nesėr duhet qė tė ju bėj operimin.

Pasi qė pacientit iu dha narkoza e plotė , pyet ai : Ku shkoi mjeku nė kėtė moment? . Tash do tė kthehet ai vetėm kish harruar se a duhet qė tė operojė zorrėn qorre apo atė dymbėdhjetėgishtore. E tash ėshtė duke gjuajtur paranė, se ka tė bije.

Shoqet konsultohen: ....... ēka po bezdisesh aq shumė mos ke gajle , se vet e prishe fejesėn me atė mjekun, dhe do tė gjejshė njė edhe mė tė mirė. Po,po, por tani mė ka dėrguar ai llogarinė pėr 75 vizita shtėpiake.

Nė spital: mjeku: mė vjen keq tė ju them por mė diket se keni njė tumor nė stomak .
Unė jam shtatzane , idiot i kthehet ajo e hidhėruar.

Shkon njė njeri nė spital pėr tu operuar, pasi qė diagnoza diheshte prej vitit tė kaluar.
E pyet mjeku: Keni para sa duhet me veti?
Pėrgjigjet ai: Po ,kam nja 300 DM .
I kthehet mjeku: Pėr 300 marka , mundem unė vetėm fotot e rentgenit ti retushoj.

Pacienti: kam ra prej njė molle , shok doktor. Mjeku: shumė lart , a ?
Ēfarė budalle mendon pacienti dhe thotė : o jo lart, por shumė poshtė kam ra.

VICA NĖNPUNĖSE

Ishte nėnpunėsi i ri , i cili nė fund tė muajit ēuditet dhe thotė : ēka a edhe rrogė do tė mė jipni a ?

Sa nėnpunės punojnė kėtu? e pyesein kryetarin e qytetit.
Mendohet njė kohė tė gjatė ai dhe pėrgjigjet: gati gjysma........

Keni ndėgjuar pėr nėnpunėsin , tė cilit iu murėn mendėt , deri kur ra? ai e ka lexuar njė letėr qarkulluese ( letėr qė secilit i dėrgohet qė ta lexojė ) aq shpejt deri nė humbje vetėdije.

Nė byronė e nėnpunėsit vjen njė mysafir. Thotė ai: paskeni shumė miza ju kėtu! .
Po , pėrgjigjet ai , rrafsh 317 janė.....

Si tingėllon himni i nėnpunėsve?
Wake me up before you go go...

Njė kolegė zgjon nėnpunėsin dhe e thirrė qė tė shkojnė nė drekė. I pėrgjigjet ai: Shkoni ju se unė e kam vendosur tė punoj pa ndėrprerė!

Nėnpunėsi porosit njė tavolinė tė re pėr zyren e tij. Nė porosi shkruante : Ju lutem edhe Airbag- un mos ta harroni.

Si pėrshėndeten nėnpunėsit mes veti?
Zgjasin doerėn lart dhe mbajnė drejtė. Ēka do tė thotė ajo?
Sot ende nuk i kam lakuar gishtat pėr tė shkruajtur diēka


--------------------------------------------------------------------------------
QESH E NGJESH

Pse blondinet plotėsojnė ēdoherė nga dy Tiketa tė lotarisė?
Njėrėn pėr veti e tjetrėn pėr Jack Potin

--------------------------------------------------------------------------------
Cka kėrkon blondina nė oriz?
Ajo kėrkon Uncle Bens-in

--------------------------------------------------------------------------------
Cka kėrkon njė blondinė nė Ketch Up?
Ajo kėrkon Heinz-in

--------------------------------------------------------------------------------
Pse ka shkuar nė konkurs firma Commodore?
Pasi qė blondinat i kanė ngrėnė krejt Chips-at

--------------------------------------------------------------------------------
Pse ėshtė mirė qė nė veturė tė kesh blondinė me veti?
Pasi qė mund tė pėrdorėsh parkingjet e invalidėve.

--------------------------------------------------------------------------------
Nė njė kuiz special pėr blondina, gjinden 2000 pjesėmarrėse. Edhe i vjen rendi njėrės pėr tu pėrgjigjur. Pyetja ėshtė sa bėjnė 3*4. Mendohet blondina dhe thotė 7. Rezultati ėshtė gabin. Kurse tė gjitha tė tjerat bėrtasin qė moderatori tia jep edhe njė shansė. Ok pyetja tjetėr ėshtė: Sa bėjnė 2*4. Pėrgjigjet blondina : 6. Gabim. Pėrsėri tė tjerat , edhe njė shansė , edhe njė shansė. Ok vetėm se kjo ėshtė shansa e fundit. Sa bėjnė 3*3?
9 pėrgjigjet blondina. Kur papritmas bėrtasin tė tjerat: edhe njė shansė , edhe njė shansė!!

--------------------------------------------------------------------------------
Shkon njė blondinė te mjeku dhe ka ndėgjueset e Walkmanit nė vesh. I thot mjeku ju lutem hjekni ndėgjueset nga veshėt. Jo, nuk mundem pasi qė nuk mund tė jetoj pa kėto. Bėhet nervoz mjeku dhe ia hjek kėto me forcė, dhe fillon bjondina tė mos marrė frymė me rregull dhe ndryshon fytyra e saj nė ngjyrė tė kaltėr dhe mjeku provon kėto ndėgjueset nė vesh tė vet dhe e dini se ēka ishte duke ndėgjuar blondina. Merr frymė. Nxjerre frymen, merr frymė , nxjerre frymėn,,,,,

--------------------------------------------------------------------------------
Si provon njė blondinė tė mbysė njė zog?
E gjuan nga ballkoni

--------------------------------------------------------------------------------
Shkoni tė hėnėn nė punė dhe takoni njė blondinė duke qeshur. Ēka mendoni pėrse?
Pasi qė tė premtėn ia ka treguar asaj dikush njė vic.

--------------------------------------------------------------------------------
Njė njeri i mbushur frym hyri nė njė dyqan ngjyre.
A ėshtė e zeza ngjyrė ?
Po tha shitėsi. Njeriu dual jashtė kurse gruaja e tij hyri mbrenda:
A ėshtė e bardha ngjyrė?
Po, tha shitėsi.
Gruaja vrapoi dhe i tha burrit:
A tė thash qė e kemi TV-nė me ngjyra.

--------------------------------------------------------------------------------
Rregullat e golfit nė dhomėn e fjetjes

Secili lojtarė duhet tė ketė veglat e veta, zakonisht shtagėn dhe dy topa.

Loja nė fushė duhet tė lejohet nga pronari i fushės.

Pėr njė lojė efektive duhet shtaga tė jetė e fortė. Pronari i fushės e gėzon tė drejtėn e kontrollimit tė forcės sė shtagės para se tė fillon loja.

Poeni i kėsaj loje ėshtė me shti shtagėn nė vrimė e me luajtur derisa pronari i fushės bėhet i kėnaqur dhe loja mbaron. Nė qoftėse nuk luan mirė ėshtė rreziku qė ta humbėsh tė drejtėn e lojės nga pronari i fushės.

Thuhet se ėshtė taktikė e keqe qė tė fillojsh lojėn menjėherė nė vrimė. Ata qė kanė pėrvojė nuk ngute por ngadal e kontrollojnė fushėn.

Lojtarėt nuk guxojnė tė flasin pėr fusha tė tjera ku kanė luajtur deri mė tani.

Lojtarėt nuk kanė dėshirė qė dikush tjetėr tė luaj nė fushėn e tyre.

Lojtarėt duhet ta kenė me dije se nuk mund tė luaj nė fushė gjithmonė. Fusha ėshtė e mbyllur disa ditė ēdo muaj pėr riparim. Lojtarėt profesional gjejnė alternativa tjera nė kėto raste.

Lojė e ngadalshme kėrkohet nė shumicėn e rasteve por edhe tempo mė i shpejtė pėr kohė tė shkurtė, sipas zhvillimit tė lojės dhe dėshirės sė pronarit tė fushės.

--------------------------------------------------------------------------------
Pėr ēfarė arsye

Kėtu janė disa pyetje qė nuk duhet ti bėni.

Pėr ēfarė arsye shiten cigaret nė pompė tė benzinit kur aty nuk guxon tė pish duhan?

Pėr ēfarė arsye nuk i ndėrtojnė aeroplanat me tė njėjtin material si kutija e zeza, ajo asnjėherė nuk u prish deri mė tani!!!

Pėr ēfarė arsye ėshtė fjala shkurtimisht aq e gjatė?

Nėse bėhet dridhja e tokės nė mars si do tė thuhet atėherė?

Pėr ēfarė arsye nuk ka ushqim tė macave me shije miu?

Nėse njeriu e ka prejardhjen prej majmunėve, pėr ēka i kemi majmunėt pra?

Nėse temperatura ėshtė 0 gradė celzius, e nesėr do tė jetė edhe aq mė ftohtė, - Sa do tė jetė temperatura?

Pėr ēfarė arsye tė pyesin magjistarėt se si quhesh ,kur ata dijnė tė ti lexojnė mendėt?

--------------------------------------------------------------------------------
Qeni qė leh shumė nuk tė han . ( Po tė jetė i lidhur )

--------------------------------------------------------------------------------
Hasa e mėsonte Hysėn se si tė pėrdorė bombėn e dorės:
Hasa: E hjek siguresėn, pret deri nė tre dhe pastaj e gjuan bombėn . A ke kuaptuar?
Hysa: Po more qysh jo.
Pas disa minutave del Hysa pa duar dhe thotė: Paska qenė e prishur kjo bombė , pasi qė ora tregonte qė ėshtė ende 2 e dhjetė minuta , e kjo kėrsiti.

--------------------------------------------------------------------------------
Njė natė njė lepėr kishte pirė shumė alkool dhe duke u kthyar pėr nė shtėpi e zuri gjumi nė mes tė rrugės. Mė vonė rreth atij kaluan dy ujq tė cilėt filluan tė grinden nė mes veti se cili do ta ngrėnė lepurin. Kėshtu qė duke u grindur ata mbytėn njėri tjetrin. Kėshtu qė kur u zgjua lepuri i pa dy ujq tė ngordhur dhe tha: jo mė nuk do tė pi mė kurrė se ēdoherė kur po pij po bėj kėsi budallallėqe.

--------------------------------------------------------------------------------
Shkoj Bekimi te mjeku dhe po ankohet se nuk po mund tė flen natėn:
Bekimi: Doktor , qė njė muaj nuk po mundem tė flej natėn.
Mjeku: Pse a qė njė muaj je pa gjumė a?
Bekimi Jo ore po flej ditėn.

--------------------------------------------------------------------------------
Njė fshatar danez hyn nė njė restoran dhe thotė:
A mund tė bjeni njė litėr Champagne -ju lutem?
Doni edhe kaviar? pyet kamarieri.
E ēka ėshtė ajo ?- pyet i ēuditur fshatari.
Vo tė peshqve janė ato! thotė kamarieri.
Okej pra mi pėrzhit nja tri copė.

--------------------------------------------------------------------------------
Hasa me femrėn e tij angleze:
HASA: I love you !
Anglezja : I love you too.
HASA: I love you three.

--------------------------------------------------------------------------------
Gjatė disa ushtrimeve ushtarake nė Kinė u shkatėrrua njė pjesė e murit kinez. Pasi qė duhej ta ndėrtojnė prap, thirėn japonezėt qė tė bėjnė matje precize, pėr ndėrtim tė sigurt thirrėn gjermanėt dhe si kontrollues thirrėn njė gjakovarė. Sė pari erdhėn japanezėt dhe matėn me mjetet e tyre precize. Gjermanėt e ndėrtuan me mjetet mė tė mira dhe mė nė fund erdhi gjakovari pėr tė kontrolluar.
Hė si tė duket ?- e pyetėn gjakovarin.
Mirė ...mirė... disi jo i kėnaqur.
Po ēka nuk ėshtė nė rregull?
Jo krejt mirė , veqse a nuk mundeshit tė nxjerrni edhe ndonjė dyqan pėrfundi,dhe tė ngjyrosni me ngjyrė tė kuqe, a?!

--------------------------------------------------------------------------------
Politika botėrore
Socializmi Ti i ke dy lopė dhe njėrėn ia jep fqiut.
Komunizmi Ti i ke dy lopė, qeveria ti merr tė dyjat dhe ty tė jep pak qumėsht.
Fashizmi Ti i ke dy lopė, qeveria ti merr tė dyjat dhe ty ta shet qumėshtin.
Nacizmi Ti i ke dy lopė, qeveria ti merr tė dyjat dhe tė vret ty.
Burokratizmi Ti i ke dy lopė, qeveria ti merr tė dyjat, e vret njėrėn, e mjel tjetrėn dhe pastaj e derdhė qumėshtin.
Kapitalizmi Ti i ke dy lopė, e shet njėrėn dhe e blen njė bull.

--------------------------------------------------------------------------------
Si mund tė hapni njė dozė tė Coca Cola- s.
Pyetje , pėr tė cilėn secili nga ju do tė mendonte se ēfarė pyetje ėshtė kjo, tė gjithė e hapin Coca Colėn nė tė njėjtėn mėnyrė. Mirėpo jo , ne do tua prezentojmė disa lloje tė hapjes sė Coca Cola-s nga persona tė ndryshėm.


1. Tipi i pėrgjithshėm


Ky mbanė dozėn nė njėrėn dorė. Gishtin e madh e vendos mbi dozė dhe hap ngadalė kapakun me gishtin tregues dhe e lėn thartinėn qØtė dalė ngadalė.


2. Tipi qė e ndien vetėn Cool:


Ai e hapė dozėn me njė dorė. Shti gishtin nė mes tė kapakut e sjell dorė lartė e poshtė dhe hap dozėn. Kėshtuqė thartina del me shpejtėsi dhe zhurmė tė madhe , vetėm sa tė tjerėt tė shohin se ēka po ndodhė.


3. Tipi i stilit Rambo


Ai vendos dozėn e Coca Cola-s nė njė largėsi prej 50 deri 80 cm dhe gjuan me pistoletėn e tij. Mė vonė pasi qė Cola fillon tė derdhet, merrė atė dhe e pin. Disa prova me bomba dore nuk funksionuan pasi qė Cola u shpėrnda nė njė radius prej 150 metra dhe zhurma e thartinės nuk u ndėgjua fare.


4. Tipi qė pėrdorė alkool mė shumė se tė tjerėt


Shpon njė vrimė pėrfundi dozės, hapė kapakun si tipi i pėrgjithshėm vetėm se mė shpejtė, dhe mbanė gojėn pėrfundi dozės kėshtu qė Cola zhduket pėr rreth 5 sekondave. Zhurma e thartinės nuk dėgjohet nga ajo e lukthit.


5. Tipi brutal


Ai kap dozėn nė njėrėn dorė dhe shtėrngon deri sa tė dalė kapaki dhe pastaj pi ai Cola-n. Zhurma e thartinės del shpejt dhe nuk ndėgjohet shumė.


6. Tipi e informatikės, programuesi


Sė pari shkruan njė diagram dhe programon nė simulim, i cili ia tregon me rend hapjen e njė doze. Nga njė file nė doc, sheh ai dhe pėrcjellė se si tė veprojė. Mė tutje. Dalja e thartinės del sipas programimit prej normal deri shumė shpejtė.


7. Tipi teknik


Konstrukton njė hapės tė dozave me ngjajshmėri tė modeli tė automatit pėr pije. Hapja bėhet nė mėnyrėn e njė krani, i cili vendoset mbi dozė dhe hapė kapakun. E gjitha kjo kontrollohet nga ai pasi qė ka lidhur kompjuterin me kėtė automat dhe dirigjon atė.


8. Tipi i fizikės


Ai llogaritė sė pari kėndin pėr tė hapur dozėn me njė energji mė tė vogėl. Pėr atė Cola nuk ka rėndėsi aq tė madhe, vetėmse deformimi i dozės pėrcjellet nga ai me vėmendje tė madhe. Dalja e thartinės ėshtė normale deri nė pak zhurmė.


9. Tipi i kimisė


Eksplodon kapakun e dozės me njė eksploziv tė vogėl tė cilėn e ka pėrgatitur vet. Plasja e eksplozivit ia merr zhurmėn thartinės kėshtu qė ajo nuk dėgjohet fare. Ai analizon materiet, pret pėr rezultatet, i lexon , dhe fillon tė djersitet e nė fund e hudh dozėn .


10. Tipi social psikolog


Provon qė me fjalė ta mashtron dozėn qė tė hapet nga vetvetiu. Nė qoftė se edhe pas pesė orėve nuk pėrgjegjet doza, atėherė humb ai vetėdijen dhe shtrihet para dozės. Ėshtė konfirmuar qė asnjė psikolog deri mė tani nuk ka mundur tė hap dozėn e Coca Cola-s dhe pėr atė ata edhe nuk pijnė Coca Cola.


11. Indiani


Sė pari ai bėn njė vallėzim rreth dozės. Dhe pak mė vonė fillon tė bjerė shi, dhe pret derisa doza tė oksidojė dhe pastaj tė prejė me skarpel. Zhurma e thartinės ėshtė baraz zero.

--------------------------------------------------------------------------------
Njė burrė don tė kėrcen nga dritarja dhe papritmas hyn gruaja e tij dhe i thotė:
Merre edhe bėrllokun me veti!

--------------------------------------------------------------------------------
Njė burrė nė moshė mbanė derėn hapur deri sa njė grua tė kalojė. I drejtohet ajo :
Ju nuk keni nevojė ta mbani derėn hapur vetėmse unė jam grua.
Nuk po e mbajė unė derėn vetėm pse ju jeni grua por po e mbajė pasi qė unė jam gentleman.

--------------------------------------------------------------------------------
Ajo : ēka po mė vini tanė kohėn pas?
Ai: Tash pasi qė e kthyet kokėn , po e pyes edhe unė vetėn ......!!!!!!
d.mth. shumė femėr e bukur ka qenė ajo!

--------------------------------------------------------------------------------
Ajo : I dashur , nė punė mė kanė thėnė disa kolegė se i kam kėmbėt shumė tė bukura.
Ai: ( bėhet pak nervoz ): Aha kėshtu , a nuk thanė ata asgjė pėr vithet e trasha?
Ajo : Jo pėr ty nuk kemi pasė fjalėn fare.

--------------------------------------------------------------------------------
Shkon njė austriak te mjeku dhe ankohet pėr dhimbjet e tij.
Shok doktor kur po e preku kokėn me gisht po mė dhemb, kur po e preku dorėn po mė dhemb, i tėrė trupi po mė themb. Thotė doktori : Ndal, ju sipas dialektit jeni austriak apo ?
Po. pėrgjigjet austriaku.
Tash e di se ēfarė dhimbje keni, ju e keni thyer gishtin.

--------------------------------------------------------------------------------
Austrian Press Agentur lajmėron: Pėrmbi Wienė ėshtė rrėzuar njė aeroplan njėmotorik dhe ka rėnė mbi varrezat e qytetit. Deri mė tani janė gjetur mbi 300 kufoma. Luten tė gjithė pėr identifikimin e tyre.

--------------------------------------------------------------------------------
Dy amerikanė komunikojnė nė aeroplan gjatė fluturimit tė tyre pėr nė vendlindje.
Mua mu deshtėn vetėm shtatė ditė pėr ta parė gjithė Europėn , e ty sa kohė tė ėshtė dashur?

--------------------------------------------------------------------------------
Del njėri nga apoteka dhe niset pėr shtėpi.Kur papritmas i vrapon shitėsi atij dhe i thotė : Mė falni ju ma parė blejtėt njė kuti aspirin e unė ju kam dhėnė barallgin? Po pėrgjigjet njeriu po ku ėshtė problemi? Barallgini ėshtė 2 lek mė i shtrenjtė.

--------------------------------------------------------------------------------
Pyet njė fėmijė : Mami qė sa kohė je e martuar me babin?
Qė dhjetė vjet. pėrgjigjet ajo.
Mami e edhe sa vjet duhet tė rrishė me te?
NO COMMENT!

--------------------------------------------------------------------------------
I thotė fqinja fqinjės tjetėr: 3 vjet pas martesės sonė ka vdekur burri im.
Thotė e dyta: Mirė pra shumė ,bile nuk ėshtė dashur tė vuaj gjatė.

--------------------------------------------------------------------------------
Gruaja ime mė ndėgjon pėr ēka ta urdhėroj. i thotė i njė shok shokut tjetėr.
Kėsi tė mira nuk mė ka falur zoti. Po ēka si pėrshemull tė ndėgjon ajo?- pyet tjetri.
Po, kur i kėrkoj ujė tė nxehtė , ma jep ajo menjėherė.
Po,pėr ēka tė duhet uji i nxehtė ?- pyet pėrsėri ai.
Po pėr ti larė enėt.

--------------------------------------------------------------------------------
Dy bashkėshortė gjinden para avokatit pėr tu ndarė.
ka shumė vite qė gruaja ime gjuan me pjata pas mua.- thotė burri
Dhe tash iu ka kujtuar juve tė vini tek unė - pyet i ēuditur
Tash ka filluar edhe tė mė qėllojė- pėrgjigjet ai

--------------------------------------------------------------------------------
Dy tė fejuar diskutojnė. Ja ku e ke unazėn dhe merre, unė nuk mundem tė jem mė me kėsilloj hundėmadhi, dhe qelani- thotė e fejuara.
E dini ētha ai : E ku ėshtė kutija?

--------------------------------------------------------------------------------
Nė njė spital. Pak para se tė lind fėmiu, pyet mjekja gruan shtatėzėnė: Dėshironi qė edhe babai tė gjindet kėtu gjatė lindjes?
Jo, jo, jo,assesi, burri im nuk mund ta shohė me sy, ia ka shumė inat aij.

--------------------------------------------------------------------------------
Dy bashkėshortė tė rinjė grinden ndėrmjet veti dhe nuk flasin.
Kėshtu qė gruaja ia shruan njė letėr dhe ia jep atij. Nė letėr kishte shkruar: Nesėr tė mė zgjosh nė ora shtatė.
Kur zgjohet ajo tė nesėrmen nė mėngjes gjen njė letėr afėr jastakut tė saj : Zgjohu se ėshtė bėrė ora shtatė. Tani ishte ora nėntė..

--------------------------------------------------------------------------------Enter content here

flamur.gif

Enter supporting content here